Show Jamara Smithe!

06.04.2017 - red
počet přečtení: 723
vytvořeno 06.04.2017, upraveno 06.04.2017

Ještě 8:30 do konce nízkobodové třetí a rozhodující finálové bitvy 7DAYS Eurocupu ztráceli hosté z Malagy ve vyprodané aréně Valencie (8500) 56-43, pak ale spustil neuvěřitelnou osobní show ex-prostějovský Orel Jamar Smith. Nejdřív nabil na trojku Diezovi, vzápětí doskočil v obraně i získal míč na Sastrem, na osm snížil ze šestek, po marném útoku domácích se 4 útočnými doskoky Diezovi asistoval na další trojku a po útočném doskoku Malagy vlastní trojkou srazil manko už na 56-54, aby další trojkou – opět z útočného doskoku - na 56-59 už 2:44 poslal hosty do vedení! Malaga svou úžasnou šňůru natáhla až na 0-18 a Valencie se z manka 56-61 již nevzpamatovala. Neskórovala téměř 8 minut a za celou 4. čtvrtinu dala pouhé 4 body (Malaga 20)! Za stavu 58-61 měla sice ještě dvě šance srovnat, ale nevyužila je a po potyčce (jedné z několika v závěrečné čtvrtině) mezi šestkami Brookse z Malagy už při manku 5 bodů neměla šanci se zápasem něco udělat. Vítěze (58-63) střelecky vedli Diaz (12) a Smith (10), jejich tým nakonec přežil i 17 útočných doskoků soupeře. Celek kouče Joana Plazy získal první trofej za 11 let a první kontinentální od roku 2001, kdy Malaga ovládla Koračův pohár. Triumf v Eurocupu navíc znamená i vstupenku do příští sezony Euroligy.