Show Gorana Dragiče

13.12.2016 - red
počet přečtení: 665
vytvořeno 13.12.2016, upraveno 13.12.2016

Zápas poté, co nechali vyniknout 25 body bosenského snajpra Teletoviče, dovolili Wizards zazářit i slovinskému rozehrávači Dragičovi, který na domácí půdě dovedl svým maximem (34) v dresu Heat floridský celek k vítězství 112-101 a tím i k utnutí série 5 porážek. Dragič 13 bodů zapsal v rozhodné 4. čtvrtině, kde vedením týmu i body zastínil 30bodového soupeřova vůdce Walla, který v kritických chvílích ztrácel míče a většinu útoků prodribloval zcela sám. S Dragičem ve hře byli Heat +26 a přežili tak i jeho prosezení většiny 3. části po nabrání 4. faulu. Wizards (aktuální bilance 9-14, 22. utkání bez centra Mahinmiho) dostali 112 bodů od 27. útoku ligy (průměr 97) a v 23. utkání inkasovali už 17. stovku, když i v kritické fázi utkání soupeři přenechali řadu útočných doskoků, o něž se sami snažili málo. Heat se dost prosazovali ze hry pod koš, kam se zejména Dragič ve 4. čtvrtině se super malou sestavou hostů (3 guardi, Oubre a Morris) dostával velmi snadno. Vedle doskoků (47-36) a bodů z druhých šancí si domácí pomohli i 9 trojkami proti 5 hostů. Ti v první půli zakončovali své útoky i po obdrženém koši maximálně do 10 vteřin a hráli stále stejné tempo. Do kabin šli v poločase za stavu 59-53 poté, co Dragičem vedení domácí trefili 10 střel v řadě. Ve 3. čtvrtině vedli až o 11, ale Wall s Bealem (celkem 29) dokázali ještě skore obrátit na plus 5, aby pak dění ovládl Dragič. Tomáš Satoranský popáté z posledních 6 utkání nenastoupil, další náhradní rozehrávač Burke zapsal 14 minut se 4 body, 1 asistencí a 0 v plus/minus. Lavička Heat porazila tu Wizards 36-16.