Show druhé půle

18.08.2017 - red
počet přečtení: 571
vytvořeno 18.08.2017, upraveno 18.08.2017

Ač vypálili jen 52 ran z pole, díky vysoké úspěšnosti dvojek (34/22 – 41/20) i trojek (18/9 – 21/4) zlomili lvi v další domácí přípravě na EuroBasket Finsko, tedy soupeře z blížící se kvalifikace SP, 83-62, a to zejména zásluhou silné druhé půle (48-26). Lídry týmu byli Satoranský (16), Bohačík (16, trojky 6/4), Palyza (12) a Kříž (12). Soupeři, jednomu z hostitelů ME, stále chyběl zraněný snajpr Barcelony Koponen a 213 vysoká sedmička letošního draftu NBA Markkanen toho i vinou brzkých faulů za 17 minut mnoho neukázala. V neurovnané první půli Češi vedli až 20-7, ale při prostřídávání různorodých sestav, malém využití 4 finských faulů už po 90 vteřinách druhé čtvrtky a zvýšeném tlaku finské obrany, která zdvojovala český pick-and-roll a následně dobře rotovala, hosté dokázali do půle otočit. Silný nástup do 3. čtvrtky, v obraně i následných brejcích, který kapitalizoval svými 7 body i skvostnou asistencí Bohačík (už do půle trefil 3 trojky), ale otevřel lvům nový trhák, jenž sycený i body ze seběhů Kříže znamenal už definitivní zápasový zlom. Český tým už lépe řešil finskou obranu, křídla rozpřáhl i Satoranský, do půle zatížený třemi fauly, a jeho celek si došel pro až nečekaně pohodlné vítězství, u něhož byl po čase i rozehrávač Vyoral, točící 15 minut s 3 asistencemi (+7). Sekvencí duelu byla situace z druhé půle, kdy po dvou blocích Hrubana a Kříže proti brejku hostů udeřil vzápětí na druhé straně z kontru Bohačík zpoza trojkového oblouku, čímž rozbouřil pražskou Královku a postavil do pozoru i celou českou lavičku.