Senzace na Královce

16.10.2015 - red
počet přečtení: 866
vytvořeno 16.10.2015, upraveno 16.10.2015

ZVVZ USK Praha selhal hned v úvodním duelu nového ročníku dámské Euroligy, když doma jako obhájce padl 68-72 po prodloužení s tureckým Kayseri. Po poločase 39-29 se ještě v kulise 225 diváků mračna nad pražskou Královkou nestahovala, ale zbývajících 25 minut s 29 body v útoku a 43 v obraně už favoritovi zlomilo vaz. USK bez forwardky Petrovič a se zdravotně limitovanou guardkou Xargay se ještě v posledních 4 minutách čtvrté čtvrtiny zvedl enormním úsilím v obraně z 54-61 k vyrovnání na 61-61, ale v nastavení se při vedení 68-63 docela zasekl jeho útok, který poslední dvě minuty nedal ani bod (2 ztráty a 2 neúspěšné střely Kateřiny Elhotové). Tým naopak za závěrečných 74 vteřin inkasoval v režii obryně McCarville 9 bodů. Celkově zapsala 18 bodů s 9 doskoky. Ještě lepší byla s 20 body Sims, 14 přidala Dimitrakou. USK dostal po 15 bodech od Vaughn (12 doskoků) a Palau (7 asistencí, 4 zisky), 14 od Elhotové a 10 od Robinson. Domácí odehrály zápas stejně jako soupeř v 7, vysázely 8 trojek, ale jen 14 dvojek z 49 pokusů. Zaostaly i na trestné čáře (20/16 ku 28/22). Měly sice převahu na útočném doskoku (14-6) a získaly 14 míčů, ale 16 jich také ztratily. "Čekala jsem těžký zápas, ale ne tak špatný výkon. A teď se sama sebe stále znovu ptám, jak jsme mohly prohrát, když jsme měly na hřišti tak zkušené hráčky," kroutila hlavou koučka USK Natália Hejková.