Selhání v koncovce

27.10.2018 - red
počet přečtení: 358
vytvořeno 30.10.2018, upraveno 30.10.2018

Washington Wizards (stále bez prvního centra Howarda) si nedokázali na svém západním tripu poradit ani se Sacramentem (bez Bogdanoviče s Koufose) a po zpackané koncovce se třemi ztrátami za posledních 24 vteřin padli ve vyrovnaném zápase 116-112, když nejblíž se v těsném závěru dostali trojkou Walla na 113-112 tři vteřiny do koncové sirény. Jejich ústředním katem se stal srbský forward Bjelica, autor 26 bodů (trojky 10/6) a 12 doskoků, který byl ve třetí části dvěma trojkami u šňůry 11-0, ve čtvrté přidal další tři projektily plus klíčový blok na Walla v koncovce. Hield domácím přispěl 22 body včetně tří šestek v posledních 20 vteřinách, Fox zařídil 18 a Cauley-Stein 17 bodů. Za Wizards, kteří se podle kouče špatně vraceli do obrany, navíc měli 21 ztrát, opět prohráli doskok (61-50) a k tomu celý základ skončil v minusu, dal Wall 26 bodů, Oubre 22, Beal 21 a Morris s Greenem po 13. Satoranský zapsal 2 body (z pole 2/1, +4) a 3 asistence bez ztráty za 11 minut. Poprvé přišel za Walla po 10 minutách za stavu 23-23, trefil se ze 3 metrů, rozdal dvě asistence a po 7 minutách odcházel za vedení 37-41. Po kratičkém zapojení v závěru první půle se do hry vrátil (opět za Walla) 13,5 minuty do konce za vedení 75-76 a po jedné asistenci odcházel za vedení 86-87.