Selhání Pražanek!

07.12.2017 - red
počet přečtení: 470
vytvořeno 07.12.2017, upraveno 07.12.2017

Pražský USK (bez zraněných Vyoralové a Hanušové) utrpěl v sedmém kole ženské Euroligy šok, když doma padl 67-68 s posledním celkem skupiny A Castors Braine. Belgický celek na přelomu první a druhé čtvrtiny otočil ze 14-11 na 14-22 a po většinu dalšího průběhu držel mírné vedení. Pražanky sice v závěru otočili na 67-64, ale Malašenko z útočného doskoku snížila a po ztrátě domácí Romero si stejná hráčka došla pro šestky, z nichž minutu do konce otočila na 67-68. Domácí pak ze tří držeb míče neskórovaly (dvakrát Voráčková z trojky a jednou Režan z dvojky) a outsider urval nejtěsnější výhru. Vedla ho bývalá hráčka USK Steinberga (21) a Trahan-Davis (20). Domácí celek táhly Bonner (22+15 doskoků), Režan (18+12 doskoků) a Kateřina Elhotová (16), jež se vyfaulovala za 22 minut ve hře. Dosud nejužitečnější hráčka soutěže Zahui skončila na 4 bodech a 5 doskocích. Dvakrát více ztrácejícímu USK nepomohla ani převaha na doskoku (47-33). Další výsledky skupiny A: Galatasaray – Villeneuve 69-64, Polkowice – Kursk 70-98, Bourges – Šoproň 76-65, pořadí: 1. Kursk (7-0), 2.-4. Šoproň, USK, Galatasaray (4-3), 5. Villeneuve (3-4), 6.-8. Bouges, Polkowice, Castors (2-5). Skupina B: Jekatěrinburg – Montpellier 100-46, Orenburg – Yakin Dogu 76-81, Fenerbahce – Krakov 87-78 (za domácí Kia Vaughn v základu, 17:21, 2+5 doskoků, 2 asistence, +4, z pole 8/1).