Satoranský povýšil!

14.12.2017 - red
počet přečtení: 420
vytvořeno 14.12.2017, upraveno 14.12.2017

Ústřední rozehrávač Wizards John Wall (13 bodů za 28 minut) se po 9 utkáních vrátil do hry a Tomáš Satoranský povýšil do role jeho první zálohy. Při vydřené výhře 93-87 doma s Memphisem odehrál před 15.297 diváky 15 minut  (posledních 10 zápasů měl nejméně tuto minutáž) se 3 body (z pole 1/1, TH 3/1, -8), 2 doskoky, 2 asistencemi a jednou ztrátou (prorážení). Na třetího rozehrávače Fraziera zbylo jen 5 minut (2 asistence, -4). Wizards bez dlouhých Mahinmiho a Morrise začali líp a Satoranský přišel do hry už po 7 minutách za stavu 13-7, během letu do autu parádně asistoval na trojku Meeksovi a skóroval z brejku. Na začátku 2. čtvrtiny byl ve hře s Frazierem a odcházel po 7 odehraných minutách za vedení 24-15. Domácí pak unikli z 29-27 na 41-27, ale za vedení 50-33 ve 3. části opět zkolabovali. Satoranský podruhé přišel za vedení o 11 17 minut do konce a střídal 8:38 do konce za remízy. Domácí se vzpamatovali za stavu 65-67 a trojkami sycenou šňůrou 13-0 rozhodli. Hosté se ještě dostali na 3 body, ale Wizards je dalšími trojkami odrazili. Ve 4. části je 11 body (včetně 3 trojek) ze svých 18 podržel Beal. Domácí, kteří minuli 12 šestek a měli kompletně dvojcifernou i plusovou základní pětku, vedle Beala s Wallem drželi i Porter (14+9 doskoků) a Gortat (12+8). S bilancí 15-13 jim patří 6. pozice na Východě. Za Memphis, který při absenci dvou důležitých střelců Conleyho a Evanse stanovil 29 body v 1. půli negativní klubový rekord sezony, dal Harrison 20 bodů a Marc Gasol 15 s 10 doskoky. Jejich tým prohrál už 16. zápas z posledních 17.