Satoranský 21 minut

16.01.2017 - red
počet přečtení: 728
vytvořeno 16.01.2017, upraveno 16.01.2017

Po 4 zápasech na lavičce a dalších svou promaroděných se Tomáš Satoranský konečně dostal do hry, a to hned na 21 minut doma proti Sixers (hosté bez centra Embiida, Okafor 26, Ilyasova 18). Hned jak po úvodních 9 minutách přišel do hry (tradičně na křídlo), rozehrávač Wall mu chtěl nabít na alley-oop, ale míč poslal příliš vysoko. Satoranský se poté několikrát snažil ohrozit koš, jeden jeho nájezd tu skončil neúspěchem, pak přišel ještě jeden minutý pokus a po 5 minutách, kdy manko v 1. půli opět dlouho bídně bránících Wizards (dál bez centra Mahinmiho) narostlo na 25-38, se vrátil na lavičku. Domácí pak ale přece jen zapnuli v obraně, ještě do půle před 17.880 diváky srovnali na 56-56 a třetí čtvrtinou (30-15) rozhodli. Vyšší náskok pak dovolil, aby Satoranský dohrával posledních téměř 16 minut. V obraně neměl větší potíže většinou proti Španělu Rodriguezovi (v jeden moment i posouval Walla do správné pozice v defenzivním postavení na kraji vymezného území), v útoku jednou minul ze střední vzdálenosti z jedné nohy po nájezdu, dvakrát si aktivní hrou vynutil šestky (4/4) a při střídání s dalším rozehrávačem Burkem (4+4 asistence, +/-0 za 18 minut) se místy dostal i na pozici 1. Sám za 21 minut stihl 4 body (z pole 3/0, -2), 4 doskoky, 2 asistence a 1 zisk. Tým výsledkem 109-93 zapsal už 11. domácí výhru v řadě, což je aktuálně nejdelší šňůra v lize a také nejdelší šňůra Wizards od února 1989. S bilancí 20-19 se tým dělí o 5. místo, na 4. Atlantu ztrácí 3 výhry. Wall i přes problémy s malíčkem pravé ruky nastřílel 25 bodů, včetně tří trojek v řadě ve 3. čtvrtině (se 27. zápasem v řadě s aspoň 1 ziskem nejlepší v lize, za šermovačku po zápase v Bostonu schytal pokutu 15.000 dolarů). Beal dodal 20 bodů (28. zápas s aspoň jednou trojkou) a Gortat 12 s 10 doskoky, navíc prodloužil aktuálně nejdelší šňůru ligy s aspoň 1 útočným doskokem na 56 utkání).