"Satoranský 2017"

24.10.2017 - red
počet přečtení: 442
vytvořeno 24.10.2017, upraveno 24.10.2017

Nová verze Tomáše Satoranského zapsala na třetí pokus první zápas v nové sezoně NBA, když po 10 minutách naskočila na hřiště Nuggets (za Portera) a okamžitě najela a po dvou otočkách zakončila, aby vzápětí ihned z pasu po útočném doskoku rozehrávače Fraziera úspěšně udeřila z trojky. Český vyslanec v roli agresivního křídla pobyl na hřišti pět minut v kuse, což byl kromě pár vteřin v závěru třetí čtvrtiny jeho jediný hrací čas při výhře Wizards (3-0) 104-109. Kromě pěti bodů stihl jeden obranný doskok a celkově byl -3 body. Jeho tým ustál úvodní erupci centra Jokiče, který po 6 nulových čtvrtinách v řadě dal velmi rychle 12 ze svých 29 bodů (trojky 3/3), a i když soupeř umně zneužíval v obraně slabého Fraziera (10 bodů za 14 minut, -4), a celkově hrůzný zápas zažíval centr Mahinmi, hosté ustáli sílu Denveru i s pěticí náhradníků. Domácí pálili do brejků i sbírali útočné doskoky, ale celý duel se popravovali obřím počtem ztrát (24), jež Wizards (stále bez power forwardů Morrise a Smithe) s díky využívali. Ve druhé půli se postupně dostávali do až 8bodového vedení, a to i za hry lavičky. Nový nápor pak rozjel v obraně i útoku výborný forwrad Oubre, hosté šli do koncovky vpředu, aby rozhodla situace, kdy domácí půl minuty do konce snížili na 104-102, a během střely prošlo centrovi Wizards Mahinmimu postrčení Jokiče pod košem, přičemž ten byl nedlouho předtím za totéž sám sankcionován. Srb se neudržel, cestou na lavičku vrazil ramenem do kouče hostů Brookse a obdržel technickou, načež Wizards (s celým základem komplet dvojciferným) šli vzápětí po nájezdu Beala na rozhodných 102-107. Jejich šiky vedli Beal (20), Wall (19+12 asistencí, TH 15/13), Porter (18+10 doskoků), Oubre (14) a Gortat (13). Tým si hodně pomohl trestnými hody (28/26).