"Satóóó!"

02.12.2017 - red
počet přečtení: 203
vytvořeno 02.12.2017, upraveno 02.12.2017

Tomáš Satoranský trefil svou první trojku, halou se ozvalo hromové „Satóóó!“ a domácí Wizards v kulise 17885 diváků vedli 95-81. Už za chvíli jej přes šířku hřiště našel centr Gortat a Čech udeřil z trojky i přes ruce obránce Detroitu na 100-86. A zanedlouho poslal i parádní pas do seběhu Morrisovi (14 z 23 bodů ve 2. půli), za poslední zápasy kritizovanému za malou aktivitu směrem dovnitř. Satoranský hrál posledních 15 minut utkání a svou nejspíš nejhvězdnější čtvrtinu působení v NBA s 11 body (ve druhém zápase po sobě dal nejméně 10 bodů ve 4. čtvrtině) končil s blaženým výrazem ve tváři. Celkem za 23 minut zaznamenal jako 2. střelec týmu 17bodový osobák (z pole 6/5, TH 5/5, +14), přidal 4 asistence, 4 doskoky a 1 zisk a počtvrté za sebou neztratil ani míč, ač nyní působí na rozehře, což si po zápase také náležitě pochvaloval jako zdroj sebevědomí. Do hry přišel poprvé za stavu 20-19 po 9 minutách a po asistenci na trojku a dvojku Meekse odcházel za vedení 38-31 7 minut do konce půle, aby chybujícím Bealem (od 2. části už hrajícím bez ochranných brýlí) řízený tým vše bleskově ztratil (40-47) a ještě před půlí se tak vrátil playmaker Frazier (6+6 asistencí a +16 za 24 minut). S ním pak tým díky zlepšené obraně otevřel 3. čtvrtinu rozhodujícím trhákem 17-0 (na 70-57). Satoanský přišel zpět za vedení o 10 a suverénním řízením hry jej pomohl i navýšit. Ze zastaveného nájezdu zakončil zpod koše přes pivota, vzápětí udělal totéž díky vyhnutí se obru Marjanovičovi, velkolepě se vyšrouboval k útočnému doskoku před Marjanovičem a s faulem opět skóroval zpod koše, což TV komentátor doprovodil zvoláním: „Toho mladého muže musíte milovat!“ Satoranský týmu opět pomohl při absenci Walla (běz něj celek letos 3-3) a jeho zásluhou Wizards vyhráli souboj laviček 41-32. Čech je nyní 288. střelcem NBA (4,8) ze všech 457 hráčů a také 104. asistentem (2,6). Top skórerem Detroitu, který zaostal zpod koše 54-38, byl T-Harris s 15 body.