Sami sobě katy

04.03.2017 - red
počet přečtení: 763
vytvořeno 04.03.2017, upraveno 04.03.2017

Uchlácholeni úvodní trojkovou explozí Johna Walla, který zajistil 14 z prvních 19 bodů týmu, oddávali se Wizards většinu 1. půle pouťové palbě z dálky, 1. čtvrtinu doma s Torontem (bez rozehrávače Lowryho) prohráli zpod koše 0-14, a když jen stínovali i obranu, už po 16 minutách se za stavu 31-50 ocitli v kritické situaci, když tentokrát nezafungovala druhá vlna, už i s novým rozehrávačem Jenningsem. Wizards ale poté zapnuli, konečně přidali body z brejků a víc začali mít i v boji o doskok a volné míče. Ještě během 1. půle stáhli manko na 50-56 a popáté v sezoně vyprodané Verizon Center bouřilo jako v play-off. Po několika vybojovaných míčích se 15 minut do konce domácí tým už dostal i do vedení 72-71, když si pomohl 16 body z druhých šancí. V rozhodné 4. čtvrtině ale na útočný doskok chodit přestal, nebo tam nechával jen jednoho hráče, naopak Raptors byli na druhé straně někdy i ve třech a získávali důležité míče i body. Po většinu utkání také dobře strážili vymezené území, když se i v pěti shlukovali proti najíždějícímu Wallovi. A hlavně měli fantastického DeRozana (32+13 doskoků), který dal koš, když to bylo třeba, a to pro něj netypicky i z trojek (3/3). Tou poslední na 105-111 20 vteřin do konce definitivně zabil naděje domácích. Ti tak porážkou 106-114 znegovali svou dva dny starou výhru z Toronta, před nímž teď jsou na Východě o pouhé 3 desetiny procenta. Rozhodnou statistikou byla úspěšnost střelby 37 ku 51 v neprospěch Wizards, kterým nepomohlo ani 11 střel z pole navíc. Domácí, vytočené posuzováním faulů pod košem, táhli Wall (30, trojky 8/4, z pole však 24/9), Beal (27) a Porter (18). Z lavičky (14) tentokrát nikdo nevyčníval, Satoranský během 5minutového vstupu (-9) v 1. půli stihl 2 útočné doskoky a jeden neúspěšný dopich, v 2. půli už dostal přednost Jennings (0+2 asistence za 10 minut, -14). Raptors hodně pomohlo i 21 bodů náhradníka Powella, který 14 dal ve 4. čtvrtině.