Sahali po senzaci

11.08.2016 - red
počet přečtení: 711
vytvořeno 11.08.2016, upraveno 11.08.2016

Olympijský turnaj mužů – 3. kolo skupiny A: Austrálie – USA 88-98 (Mills 30, trojky 11/5 a -12 za 34:26, Bogut 15 (13 do půle)+1 doskok, Andersen 13 (10 do půle), Dellavedova 11+11 asistencí (9 do půle), 6 doskoků a +5 za 32 minut – Anthony 31+8 doskoků, trojky 15/9, Irving 19+5 asistencí, Durant 14, z pole 16/4, body zpod koše 44-22, z brejků 15-9, rozhodla druhá půle 34-49 s přišlápnutou americkou obranou od míče především na klíčové rozehrávače Millse s Dellavedovou a neskutečný trojkový výkon Anthonyho, který se s 293 body stal novým americkým top skórerem olympijských dějin, v 8 hrající Australané faulovali jako v play-off a vyhráli první půli 54-49, při sázce na výpomoci proti veškerým nájezdům nechávali zejména Anthonyho (hrajícího na pozici 4) volnějšího, neboť při menších sestavách USA museli hlídat i střelce Duranta nebo Thompsona, při skvěle kolektivním útoku by nakonec přežili i americké trojky 39/17 (dvojky bídné 48/17), ale vaz jim srazilo 21 útočných doskoků (20 už po 30 minutách) soupeře s 23 body z druhých šancí a částečně i dvojnásobný počet ztrát (17-9, ale jen 5 v druhé půli), vedle Anthonyho v rozhodné druhé půli zabral i Irving, jejich trojky i další body v závěru čtvrté čtvrtiny rozhodly, Australané měli šanci ještě v poslední minutě, ale za stavu 88-93 byl Anthonymu v brejku odpuštěn nesportovní faul, kdy málem svlékl unikajícího soupeře z trenek, milosrdní sudí stejně už ve 3. čtvrtině přešli nejméně desetivteřinové tleskání Jordana po odpískaní jeho útočného faulu).