S Vlky už neotočili

14.03.2017 - red
počet přečtení: 748
vytvořeno 14.03.2017, upraveno 14.03.2017

Když se v nízkoenergetické první půli znovu propadli do hluboké jámy, tentokrát v aréně Minnesoty na 35-14, už to na ohromně úzkou sestavu Wizards bylo příliš. Hosté se v pátém duelu svého západního tripu dostali několikrát na dostřel několika bodů, ale buď vlastní chyba, nebo velká akce nebranitelného centra Townse (39+13 doskoků, 17 bodů ve 4. čtvrtině) či famózního Rubia (22+19 asistencí (10 už po prvních 9 minutách utkání), jimiž utvořil nový rekord klubu, do tohoto zápasu měl posledních 21 utkání průměry 13+10 asistencí) jim znemožnily úplné vygumování náskoku. V souboji dvou celků se nejslabšími lavičkami ligy (22,5 ku 24,5) tak nakonec zvítězili Vlci 119-104.  Již zřejmě velmi unaveným Wizards (z náhradníků víc minut hráli jen Bogdanovič 25, Mahinmi 22 a Jennings 15) opět chyběla lepší obrana, potíže měli i na doskoku a neúnavně najíždějící a fauly sbírající playmaker Wall (27, TH 19/14) nemohl tentokrát vše spasit sám, zvlášť když si domácí pomohli výtečnými trojkami 21/10 (Rush 7/4). Beal přidal 29 bodů, Bogdanovič 12 a Porter s Morrisem po 11. Satoranský během jediného 5minutového vstupu v úvodu druhé čtvrtiny stihl získat prorážení a s faulem zakončil brejk (2 body, z pole 1/1, +4). Domácím vedle opěrného dua nadstandardně pomohl ještě Bjelica 16 body a 10 doskoky. Wizards s bilancí 41-25 přišli o druhé místo na Východě, když je předběhl Boston s 42-25, první zůstává Cleveland s 43-22.