S nervy za postupem

01.08.2018 - red
počet přečtení: 415
vytvořeno 01.08.2018, upraveno 01.08.2018

Bez střelce Teleckého a už po pěti minutách zápasu i bez ústřední opory Krejčího (odstoupil zřejmě se zraněným kotníkem) se lvi U18 prokousali a namnoze protrápili k potřebné výhře nad domácí Makedonií (70-63), která je po skončení základní fáze B-divizního ME udržela na druhé příčce skupiny, a tím i s postupem do čtvrtfinále v kapse. V něm na výběr Luboše Bartoně čekají Slovinci. Mladí Češi sice od začátku mírně vedli, ale hodně díky neschopnosti soupeře trefit se i z těch nejvyloženějších pozic. I lvi ovšem pokládali míče do obruče s velkými obtížemi, do půle (33-25) jich stejně jako soupeř 11 ztratili a trefili jedinou trojku proti pěti makedonským. Navíc propadali na doskoku i v situacích, kdy už míč měli pod kontrolou. Nad vodou je tak držely body z brejků (13-5) a zpod koše (22-6), když Makedonci, téměř bez podpory svých fanoušků, dali za poločas pouhé tři dvojky. Na startu druhé půle se zdálo, že se český tým i přes pátý zápas hraný v šesti dnech probudil a nakopnut pěti body v řadě Čejky, který tím vyrovnával své minely zpod koše, odskočil na 49-33. Domácí celek se ale vlastní vlnou z šestek i zpod koše po českých chybách vrátil až na 52-48 a až trojka Kováře a dvojka Böhma na 57-48 učinily přítrž dalším výbojům soupeře, vedeným 27 body Panova. Češi už pak dokormidlovali zápas k vydřené výhře. Top skórery byli Kovář (15+6 doskoků), Sýkora (11+10 doskoků) a Samoura (9+9 doskoků a 6 asistencí). Tým se při manku z trojek (4-8) a šestek (12 ku 17, 13 minutých) spasil dvojkovou produkcí (zpod koše 34-22) a jako téměř tradičně i body lavičky (43-17).