S Domžale o 30

29.11.2016 - red
počet přečtení: 600
vytvořeno 29.11.2016, upraveno 29.11.2016

Jen jednu čtvrtinu bylo oslabené Domžale, jež k duelu 7. kola Ligy mistrů dorazilo do Nymburka i se třemi juniory, skutečným soupeřem domácímu favoritovi (bez zraněného Pumprly). Na stavu 15-14 se v první desítce 7 body podílel ze strany hostů i křídelník Tomáš Kyzlink, který svým devátým bodem po 11 minutách stihl ještě poslat svůj tým do vedení. Při krytí Hrubanem nebo Sant-Roosem si ale většinu situací musel vytvářet sám a domácí od druhé čtvrtiny převzali vládu nad zápasem. Simpson udílel bloky (celkem 6) a stopky v obraně, Allen létal do brejků a Nymburk se proti menšímu soupeři postupně prosazoval i z útočných doskoků. Ze stavu 35-22 po 20 minutách se odrazil k 50bodové druhé půli, plné trojek, nájezdů, bloků i rychlého pohybu míče. Při výhře 85-55 dominoval zpod koše 50-30, 20 bodů nasázel z brejků. Z pěti dvojciferných střelců byli nejlepší Sant-Roos (16), Allen (14) a Meier (13). Člen širší reprezentace Kyzlink se zbytečným 4. faulem už 12 minut do konce posadil na delší dobu na lavičku, přesto nakonec hrál druhé nejdelší minuty z hostů (29:25), v nichž stihl jako top skórer Domžale 16 bodů (z pole 15/5, -13), navíc přidal po 1 doskoku, asistenci a zisku.