Rozstříleni i od Bulls

03.04.2018 - red
počet přečtení: 553
vytvořeno 03.04.2018, upraveno 03.04.2018

Na Východě nadále šestí Wizards (42-35) na palubovce Chicaga (bez LaVinea), jemuž už dlouho o nic nejde, předvedli po vzepětí s Charlotte další bezkrevný výkon, ústící v ostudnou porážku 113-94. Ve druhém zápase ve dvou dnech byl ušetřen rozehrávač Wall a Satoranský se tak vrátil do základu. Ani on však většinou nedokázal zastavit kanonádu domácích trojkařů na čele s Markkanenem, který byl hlavním strůjcem trojkařské bilance 11/8 v 1. čtvrtině (v poločase 17/11). Satoranský se v ní uvedl 2 asistencemi, technickým košem z brejkového úniku, skvělým návratem a blokem na Holidaye i dunkem z brejku, aby střídal po 9,5 minutách za 25-21. Druhá vlna ještě stáhla z 36-21 na 41-35, když se Wizards místy i snadno dostávali k zakončením zpod koše, ale bez obrany na oblouku a tradičně bez úsilí na útočném doskoku se propadli na 52-41. To se 7 minut do půle už vracel Satoranský, který tu trefil trojku zprava a jako téměř jediný piloval obranu střelců na perimetru. Wizards se ještě během 3. čtvrtiny drželi na manku do deseti bodů. Ztráceli ale míče jako na běžícím pásu a stále hůře se prosazovali 1 na 1. Satoranský (odehrál celou 3. čtvrtku se 2 trefenými šestkami) tu schytával podivné fauly a v zápase dvakrát se mu pískaly kroky. Čtvrtá čtvrtina, v níž ještě 3,5 minuty odehrál český rozehrávač, už nezměnila vůbec nic. Wizards, kteří byli přestříleni z trojek 18 ku 8, vedli Porter (17), Beal (15), Scott (14) a Gortat (10). Nejvytíženější z hostů Satoranský měl za 32 minut 9 bodů (z pole 5/3, -7), 6 asistencí na 4 ztráty, 5 doskoků a 1 blok. Jeho záskok Sessions končil na 2 bodech, 4 asistencích a za 12 minut byl -9. U Bulls šéfovali Markkanen (23) s Portisem (18).