Řekové ve druhé půli

12.09.2015 - red
počet přečtení: 229
vytvořeno 12.09.2015, upraveno 12.09.2015

Za už velkého hukotu z hlediště v Lille končilo druhé osmifinále ME, v jehož druhé půli (41-23) si Řekové smlsnuli na "belgické čokoládě". Soupeře nepustili pod koš, Belgičané navíc nebyli sto trefit žádnou trojku a po vyrovnaném poločase za prvních téměř 15 minut druhé půle dali jen 11 bodů. Za stavu 65-42 tak bylo po všem a Řekové po výhře 75-54 dospěli jako druzí do čtvrtfinále. Po změně stran si zmenšená sestav i s pomocí Spanoulise, Sloukase, Bourousise či Printezise mnohem lépe poradila s belgickou zónou, trefovala i trojky a hrou bez ztrát nedala soupeři šanci. Belgický lídr, rozehrávač Van Rossom, po odvážných a úspěšných nájezdech z první půle (10 bodů) přidal už jen 3 body, když z trojek to měl 8/1 (tým 29/7). Řekové rozhodli z dvojek (trefené 23 ku 14) a šestek (14 ku 5), zpod koše dominovali 42-24.