První základ bez bodu

22.03.2018 - red
počet přečtení: 620
vytvořeno 22.03.2018, upraveno 22.03.2018

Až ve svém 23. zápase sezony v roli základního rozehrávače Tomáš Satoranský neskóroval. „Shut out“ přišel v San Antoniu (bez K-Leonarda), kde Wizards (bez Walla a nemocných Scotta a Meekse) zápas začal unikat během úseku 23-9 ve třetí čtvrtině. Po porážce 98-90 jsou s bilancí 40-31 na Východě šestí. Ve statisticky vyrovnaném zápase víc vyniklo snad jen 10 bloků Spurs, jež tradičně držel především Aldridge (27). U Wizards, kteří měli 27 asistencí při 35 trefách z pole, 21 bodů zapsali Beal i Oubre, po 12 přidali Porter s Mahinmim. Druhý rozehrávač Sessions stihl 7 bodů a 5 asistencí za 24 minut a byl +8. Satoranský za 32 minut minul všech 8 pokusů z pole, byl -9 a pozitivy tak bylo hlavně 6 doskoků, 1 zisk a 6 asistencí na 1 ztrátu. Jeho tým čeká na úspěch v Antoniu už od roku 1999. Satoranský odehrál prvních 9 minut v kuse se skore 14-15 a 1 asistencí, aby za něj přišel Sessions, k němuž šel Satoranský od začátku 2. čtvrtiny na křídlo, a odehrál ji celou se 4 asistencemi, přičemž posledních 7 minut už byl opět na rozehře. Poločas skončil 50-44 a od stavu 57-52 po 4 minutách 3. části už se Spurs trhali. Satoranský tu střídal po 8 minutách s 1 asistencí za 71-56 a vrátil se ještě 9:30 do konce za rozhodnutého stavu, kdy spolu hráli tři rozehrávači včetně Fraziera, a tým se tu ještě dostal na -12. Čech zápas opustil 4 minuty do konce. Jeho hráči mu v zápase z 50 útoků dali jen 5 bodů (Green ze 13 tři a Mills z 25 nic).