První stovka TS31

29.01.2017 - red
počet přečtení: 621
vytvořeno 29.01.2017, upraveno 29.01.2017

Centr Atlanty Dwight Howard si po týmovém intru s videomappingem sedl mezi fanoušky do hlediště a byl jeden velký úsměv. V domácím duelu s Wizards to ale byl jeho poslední. Tým z hlavního města rozložil souseda v tabulce na prvočísla a po trojkově i defenzivně (výborně zatahovaná obrana často dávala domácím jen trojky) famózním výkonu jej deklasoval 86-112. Už po 6 minutách vedl 10-24 a ani dál se neohlížel zpět. V úvodu těžil i z útočných doskoků a jeho základní pětice – už popatnácté v sezoně (nejvíc v lize) kompletně dvojciferná - naprosto dominovala. Větší prostor tak dostal i Satoranský, který zapsal 9 bodů, 3 doskoky a 1 zisk za 18 minut (z pole 5/4, +7) a ve 30. zápase se dostal na svou 1. stovku bodů v NBA. V prvním vstupu založil brejk na Walla, odvážně levačkou skóroval ze stoje po zastavení nájezdu do šestky, minul dvojku z dobré pozice po cloně a Oubre mu přihrál na brejkový dunk. Pak dohrával celou 4. čtvrtinu, kde se místy dostal i k rozehře, jednou při tom ale snadno ztratil míč z driblingu. Jednou si došel i s obráncem na zádech až k úspěšnému zakončení z brejku a v závěru trefil trojku. Většinu času bránil Dunleavyho a pomohl k několika útočným doskokům i ziskům v obraně. Jeho tým byl lepší z trojek (9-13), blýskl se i 10 bloky a 12 zisky. Po 10. výhře z posledních 12 utkání je s bilancí 26-20 (venku už 7-14) o výhru právě za 4. Atlantou. Střelecké pole vedli Porter (21+11 doskoků, trojky 7/5), Wall (19+9 asistencí, po 33 zápasech v řadě neměl zisk) a Gortat (15+12 doskoků, 63. zápas v řadě s aspoň 1 útočným doskokem). Rozehrávač Burke měl 9 bodů a 3 asistence za 19 minut (+1).