První před 2815!

20.10.2016 - red
počet přečtení: 574
vytvořeno 20.10.2016, upraveno 20.10.2016

Z nervozitou svázané 1. půle, navíc poznamenané děravou obranou, se Pardubice odrazily k rozbrejkovanému 2. poločasu, jehož králem byl rozehrávač Lamb Autrey, jenž svůj 21bodový výkon s 5 doskoky a 5 asistencemi vyšperkoval i nádherným alley-oop dunkem z Půlpánovy naváděcí věže. Právě tahle akce na 58-56 konečnně rozbouřila i do té doby nevášnivé publikum v Tipsport aréně. 2815 fanoušků ovšem nakonec mohlo v obnovené evropské premiéře Beksy po 5 letech oslavit pardubickou výhru 80-75 nad kyperským vicemistrem Apoelem Nikósie. Duel 1. kola FIBA Europe Cupu se ale proti nerozehranému soupeři dlouho nevyvíjel správným směrem. Když hosté s řadou Američanů přestali ztrácet, dokázali se po snadných kombinacích dostávat až do koše a za vedení 24-34 se domácí, kteří jen málo využili výškovou převahu a celý zápas zaostávali na doskoku, nacházeli v kritické situaci. V osobě Švrdlíka, který se místy trápil i zpod koše, ale našli muže zvratu. Power forward udělil jen do půle 4 bloky a k tomu si vynutil 10 šestek, jimiž zkracoval manko až na poločasových 35-40. Po změně stran našel svůj trojkový rytmus Wall (4/3, celkem 18 bodů) a Beksa už přidávala i parádní pasy přes celý kurt do úspěšných brejků. Ty hosté dvakrát zastavili fauly, které překvapivě nebyly posouzeny jako nesportovní. Fauly v utkání tížily druhého skórera hostů Mobleyho (14 bodů, dohrál po 37 minutách) i domácího kapitána Nečase, který odehrál jen 11 minut. Beksa při menších sestavách soupeře točila dlouho pětky se 4 „malými“ a ve 4. čtvrtině, kdy byl poměr faulů po 2,5 minutách 0-4, šla definitivně do vedení. Rozparádil se Autrey, hráči se překonávali v defenzivních zákrocích (hosté nakonec 21 ztrát) a v závěru dobyli výhru i díky šestkám (bilance 31/22 rozhodla). Druhým skórerem týmu byl Švrdlík (19, 7F+, TH 14/9, 4 bloky, 6 ztrát) a čtvrtým střelcem nad 3 body pak křídlo Burnett (14).