Prošvihnutá šance

03.05.2017 - red
počet přečtení: 713
vytvořeno 03.05.2017, upraveno 03.05.2017

Wizards si dali za letošní cíl konferenční finále. Nejdřív ale musí podle toho hrát. Ve druhém duelu semifinále Východu v Bostonu jim nepomohlo ani 19 bodů Walla v 1. čtvrtině, vyhrané 19-42 i s 69procentní střelbou domácích. Nepomohlo ani vedení po většinu zápasu a stále nové minitrháky (na 14 v úvodu 3. čtvrtiny), které tým nedokázal přetavit v něco většího. Nepomohlo ani vedení 104-110 2:30 do konce 4. čtvrtiny, ani dlouho skvělý individuální výkon rozehrávače Walla. A pak ani dvě střely na výhru Walla s Bealem ze střední vzdálenosti v posledním útoku základní hrací doby. Wizards (nadále bez centra Mahinmiho a bez Satoranského ve hře, záložní rozehrávač Jennings -7 za 12 minut) padli v prodloužení 129-119 (stav série 2-0), když jejich náhradníci odehráli o 40 minut méně než domácí lavička a také dali 22 bodů proti 33 náhradníkům Keltů. Hosté často prohrávali souboje o volné míče a až příliš snadno nechávali soupeři klíčové, protože body doprovázené útočné doskoky. A především ve 4. čtvrtině a prodloužení, kdy dal 20 a 9 bodů, nechávali téměř bez výpomocí otevřenou dálnici do koše domácímu lídrovi Thomasovi, který před zápasem strávil 10 hodin při operacích, které mu vrátily do horního patra vyražený přední zub. Při nahánění Thomase už později vynechával i Wall, který z únavy dělal ztráty a další chyby i v útoku, a tentokrát mu vůbec nepomohl neviditelný guard Beal (14+6 ztrát za 47 minut). V prodloužení, v jehož úvodu se vyfauloval centr Gortat (14+10 doskoků), pak naděje týmu vyhasly definitivně. Wizards, kteří prvních 13 minut neztratili, nakonec srazilo i 18 ztrát, v TH zaostali 26-17 a v trojkách 13-10. Kompletně dvojciferný základ vedl Wall (40, což je 2. top výkon dějin klubu v play-off, plus 14 asistencí), domácí táhl Thomas 53 body (nej play-off výkon NBA od 55 bodů Iversona z roku 2003, TH 13/12).