Propásli šanci

25.05.2017 - Red
počet přečtení: 702
vytvořeno 25.05.2017, upraveno 25.05.2017

Celtics (podruhé bez zraněného lídra Thomase) nemohli ve čtvrtém utkání finále Východní konference žádat na palubovce Clevelandu víc – při týmově fungujícím útoku (1 ztráta v 1. čtvrtině), dobré střelbě i solidní obraně (19 bodů Cavs v 1. čtvrtině byl jejich nejslabší výsledek v jedné čtvrtce v letošním play-off) byli vpředu a navíc domácí boss James nabral poprvé v kariéře 4. faul už do poločasu – dokonce už po 17 minutách (za stavu minus 10). Hosté se vzápětí dostali až na 33-49, ale i když věděli, co nastane, přesto to dopustili. Cavs si vzal do batohu Irving, který při Jamesově pobytu na lavičce z trojek a nájezdů stihl za necelých 5 minut 19 bodů a také 33 během pouhých 19 minut. V zápase si zapsal kariérní play-off rekord 42 bodů. Kelti se opět rozhodli příliš na něj nevypomáhat od nebezpečných střelců, případně pomoc podkošových hráčů přicházela pozdě. Ve třetí čtvrtině se už opět výrazně zapojil i James (celkem 34), který hrál nejednou zády ke koši, když byl na dlouhých spolu s Lovem, který zajistil 17 bodů a 17 doskoků. Po větším počtu ztrát Keltů ve třetí části se domácí dostali už i do vedení 73-72, a protože Irving si dál dělal, co chtěl, začali se Cavs trhat už o téměř 10 bodů, přestože domácí playmaker si po došlápnutí na Rosierovu nohu podvrtnul kotník. A když si hosté nechodili ani pro útočné doskoky, padli 112-99 a za stavu 3-1 pro Cavs stojí výhru od konce sezony. Cleveland ve 2. půli střílel za 71 procent a vyhrál ji 65-42. Soupeře deklasoval zpod koše 58-34. Nejlepším z hostů byl s 19 body Bradley.