Prohra, co bolí

31.10.2016 - red
počet přečtení: 795
vytvořeno 31.10.2016, upraveno 31.10.2016

Wizards ve svém druhém duelu propásli výjimečnou šanci, když se v Memphisu po dvou koších s faulem a dvou trestných hodech dostali do minitrháku 88-96 (po 44 minutách). Pak ale do brejku unikl v lednu 40letý Vince Carter, který v utkání zahájil trojkami 5 /5, po nesportovním faulu přes hlavu házel dvě šestky a skvělý rozehrávač Conley z následného útoku trojkou snížil na tři a vrátil tak domácí do hry. Za stavu 97-100 se pak centr Wizards Gortat na příliš dlouho zasekl ve cloně a uvolněný Marc Gasol trefil 16 vteřin do konce 4. čtvrtiny svou další trojku. Rozehrávač Wall už pak poslední útok nevyužil a šlo se do prodloužení, které skončilo naprostým střeleckým fiaskem hostů (3 body). Naopak Gasol sázel další trojky a dovedl Grizzlies k vítězství 112-103. Protože kouč Brooks zatím nezměnil svou rotaci, Tomáš Satoranský se dostal na hřiště až posledních 85 vteřin prodloužení. Zatím upřednostňovaná záloha Walla Trey Burke byl v poločase -15 za 7 minut a celkem -13 za 16 minut (3 body, 1 asistence). Wall stále postrádá střelbu z dálky, přesto byl top skórerem a tahounem týmu s 22 body a 13 asistencemi, ovšem většinu z toho si odbyl už do půle (13+10 asistencí). Celá základní pětka Wizards, kteří opět nevynikali v obraně, končila s dvoucifernými body (Morris 11+7 doskoků, Porter 13, Gortat 14+12 doskoků, TH 10/10, Beal 14 se střelbou 17/5), ale jen Wall, který tým agresivní nájezdnickou hrou vytáhl z prvopoločasové díry 40-25, byl v plusu. Ze 4 vytíženějších náhradníků vynikl pouze křídelník Thornton (11+5 doskoků za 16 minut). Za Memphis, který soupeře zdemoloval z velmi špatně krytých trojek (31/15 – 25/5), řádili ze základu Gasol (20+10 doskoků, trojky 6/4) a majitel největšího kontraktu dějin NBA Conley (153 milionů dolarů za 5 let, 24+11 asistencí, trojky 5/3). Mezi náhradníky exceloval power forward Randolph (22), ostře napadající slabší podkošovou vozbu hostů, a skvělý Carter (18 bodů za 32 minut).