Přetlačili Charlotte

15.12.2016 - red
počet přečtení: 662
vytvořeno 15.12.2016, upraveno 15.12.2016

Už 3. domácí výhru v řadě (109-106, 18. inkasovaná stovka) a také 3. vítězství ze 4 posledních zápasů (aktuálně 10-14, 8. Pacers 13-13) vydřeli Wizards v duelu s předním týmem Východu Charlotte. Bez zraněných centra Mahinmiho a power forwarda Morrise musel do základu křídelník Oubre a další křídlo Porter se posunulo na čtyřku. I přes dobrou přechodovou fázi a rozdělování míčů po nájezdech v podání Walla tým ztrácel v půli 49-54, když hostům vycházela trojkopalba, a Batum zazářil 14 body a 7 asistencemi. Dál už jej ale domácí zbrzdili (celkem 20+7), a byť Hornets ještě vedli 56-66, domácí pak z brejků po ziscích a také díky rozžhavení Beala (do půle ani trefa, ve 3. části 11 bodů), dobrému pohybu míče i útočným doskokům otočili na 85-74. Belinelli (16 bodů) ale zázračnými střelami hosty vrátil zpět, Wall za rozmíšku s ním navíc inkasoval už svou 6. TCH sezony, a šlo se do dramatické koncovky. Klíčovou dvojku a pak i těžký nájezd na 106-100 proměnil Wall, který ale za stavu 108-104 hned po výhozu ztratil a hosté stáhli na 2. Když pak dal Wall jen jeden TH, měli hosté 9 vteřin na vyrovnávací trojku. Tu domácí Batumovi dovolili vystřelit, a když minul, vydribloval si za oblouk i Walker, ale jeho projektil s klaksonem vyklouzl z obruče. Wizards vedl Wall 25 body, 10 asistencemi (na 8 ztrát) i 7 zisky (763. ziskem se stal nejlepším lupičem dějin klubu), Beal ke 20 bodům přidal kariérní maximum 9 asistencí, Oubre se blýskl 15 body a power forward Smith překvapil 12 body, 7 doskoky, 3 zisky a 2 asistencemi za 18 minut. Náhradní rozehrávač Burke natočil až 18 minut s 6 body, 1 asistencí a -2. Satoranský pošesté za 7 zápasů nenastoupil. Hornets byli lepší z trojek (5-14), domácí je ale před 13.447 diváky předčili ve ztrátách, na doskoku, v bodech z brejků (20-5) a především zpod koše (56-28).