Potřetí Cavs s Warriors

26.05.2017 - Redakce
počet přečtení: 379
vytvořeno 26.05.2017, upraveno 26.05.2017

NBA vůbec poprvé zažije třetí shodně obsazené Finále v řadě. Cleveland v Bostonu proti oslabeným domácím (bez lídra Thomase) neměl v pátém utkání finále Východní konference nejmenší problém a uspěl zde i potřetí v sérii (102-135), kterou ovládl 4-1. Ve Finále se utká s Golden State Warriors, kteří v letošním play-off ještě neprohráli. Cavs se od prvních minut v Bostonu tlačili do koše, kde James, ani Irving opět nenaráželi na žádný větší odpor. Celtics zůstali u své sebevražedné taktiky nezdvojování a nevýpomoci na obě největší hvězdy, kterou před zápasem podrobil kritice i ikonický Kelt Paul Pierce. Cleveland na rozdíl od domácích aktivně ztékal i útočný doskok, už v 10. minutě vedl 16-37 a 43 body stanovil nový klubový rekord v jedné čtvrtině play-off. Poločas vyhrál 57-75 a třetí čtvrtinou domácí dorazil úplně. 32letý LeBron James, který do Finále NBA pronikl posedmé v řadě, se díky svým 35 bodům posunul před Jordana do čela žebříčku nejlepších střelců play-off celé historie NBA (nejméně 30 bodů dal v 11 z 13 utkání letošního play-off). Rozehrávač Irving přidal 24 bodů, jeho tým byl lepší zpod koše (38-50) i z trojek (11-19). Boston nejvíc sytil Bradley 23 body, z nichž jedenácti samostatně uzavřel za domácí první půli. Kelti ve třech domácích utkáních série ani jednou nevedli a v 16 z 18 posledních zápasů dali aspoň 10 trojek.