Postup je tam!

03.01.2017 - red
počet přečtení: 612
vytvořeno 03.01.2017, upraveno 03.01.2017

Nebyla to ani trochu snadná práce, přesto Nymburk doma opět nezaváhal a ziskem už 8. výhry (87-72) z 11 zápasů si proti Frankfurtu zajistil postup do play-off Ligy mistrů. Lídrem týmu byl rozehrávač Sant-Roos (27+6 doskoků, 4 asistence, 3 zisky a TH 11/11), následován ve druhé půli plodným snajprem Allenem (18, trojky 10/4) a do poločasu aktivním Hrubanem (11). Domácí, v základu na „čtyřce“ s Křížem, se top obranářům bundesligy i Ligy mistrů nemohli do poločasu (43-40) při váznoucí distanční střelbě utrhnout a 18 body je držel individuálně těžko branitelný Sant-Roos. Hosté stahovali útočné doskoky a místy se až příliš snadno prosazovali zpod koše. Střelecké trápení Nymburka pokračovalo i část druhé půle, ale dobrá obrana s několika brejky tým vynesla k dílčímu náskoku, jemuž napomohl i 4. faul důležité podkošové opory hostů Morrisona už 12 minut do konce. Tok hry pak rozrušovala řada nekonzistentních faulových hvizdů sudích, domácí, velkou část druhé půle hrající s malou sestavou s útočně doskakujícím Welschem na pozici 4, však v osobách guardů Allena a Lawrence včas našli trojkové zřídlo, utrhli se na 12 bodů a hosté si už 6 minut do konce vybrali poslední timeout. Na drama sekvencí ztrát ještě „zkusil“ zadělat Lawrence, ale hosté se i při několika útočných doskocích blíž než na 6 bodů nedostali. Vítězové si pomohli lepšími dvojkami (39/20 ku 35/15) i trojkami (26/10 ku 20/7) a také menším počtem ztrát (11-20) či 11 zisky.