Postup GSW i Cavs

09.05.2017 - red
počet přečtení: 584
vytvořeno 09.05.2017, upraveno 09.05.2017

Play-off NBA – semifinále Východní konference – Zápasy 4: Washington – Boston 121-102, stav série 2-2, Toronto (bez Lowryho) – Cleveland 102-109 (Ibaka 23, DeRozan 22, Joseph 20+12 asistencí – James 35, trojky 12/5, postoupil do 7. konferenčního finále v řadě a celkem do devátého, Irving 27, body z brejků 0-16, trojky 10-16, Cavs jen 11 faulů, jako první tým vyhráli v play-off ve dvou po sobě jdoucích sezonách 8 zápasů v řadě, domácí ještě 6 minut do konce drželi vyrovnaný stav, ale pak Irving utrhl z trojek famózní hosty), konečný stav série 0-4. Semifinále Západní konference – Zápas 4: Houston – San Antonio (bez T-Parkera) 125-104 (Harden 28+12 asistencí, několik dní bojoval s velkými problémy s dýcháním, E-Gordon 22, trojky 9/6 – Simmons 17, Aldridge a K-Leonard po 16, body zpod koše 52-62, trojky 43/19 – 23/7, 2. půle 68-51, skvělě trojkující Rockets se odpoutali ve 3. čtvrtině, hráli i s pětkami bez podkošového hráče a nejednou útočně doskakovali (úspěšně) jen rozehrávači Harden či Beverley (těsně před zápasem se dozvěděl o smrti svého dědy), kouč Spurs Popovich řekl, že návrat do obrany, který tým popravil, byl tak špatný, že to bylo na „vytrejdování celého týmu a jeho vyhazov“, centr domácích Nene musel odstoupit v 1. čtvrtině kvůli zranění třísel a má po sezoně), stav série 2-2. Utah (potřetí bez prvního rozehrávače G-Hilla) – Golden State (6. zápas v řadě bez kouče Kerra) 95-121 (Hayward 25, Gobert 12+13 doskoků – Stepg Curry 30, K-Thompson 21, Durant 18, D-Green 3. triple v play-off kariéře za 17+11 asistencí a 10 doskoků, body z brejků 4-19, trojky 8-11, doskoky 49-58, 1. čtvrtina 17-39, 2. půle 43-61), konečný stav série 0-4.