Pošesté 10 asistencí!

28.02.2019 - red
počet přečtení: 304
vytvořeno 28.02.2019, upraveno 28.02.2019

Když spoluhráč Johnson odpoutával trojku z rohu, Tomáš Satoranský se teprve rozbíhal zpoza vrcholu trojky. Přesto stihl být ve vzduchu včas, aby parádním putback dunkem završil svůj už 6. zápas s nejméně 10 asistencemi za posledních 20 utkání. Jeho Wizards (bilance 25-36) až nečekaně snadno utnuli sérii 4 porážek (a také úsek s 9 porážkami za 12 utkání), když uspěli na kurtu Brooklynu 116-125 a přiblížili se osmé Charlotte na 3 výhry. I když zápas začali 10bodovým mankem, brzy se vrátili, rychlým přechodem, nadstandardně aktivním útočným doskokem a po čase i výrazným výkonem v obraně nedovolili rozjezd nebezpečným trojkařům soupeře, v půli vedli při 23 asistencích na 26 tref z pole 60-68 a utkání zavřeli úvodní sekvencí ve 3. čtvrtině s aktivní obranou, 6 ztrátami Nets a brejkovými body. Z trháku na 65-89 po 30 minutách se už odrazili k výhře. Tým (bez Howarda a Walla, bez využití podkošových Mahinmiho a Dekkera) vedli Beal (31, únor jako svůj nej měsíc kariéry završil průměrem 30,9 bodu, navíc už podeváté v řadě dal aspoň 25, což je kariérní šňůra), Ariza (23+10 doskoků), Bryant (18), Green (15), Portis (10+12 doskoků). Za Nets (bez Dinwiddieho) kontrovali dlouho na míči skvělý Russell (28), jejž měl často na starosti i Satoranský, a Napier (22). Hosté, kteří rozdali 34 asistencí při 44 zásazích z pole, byli lepší z trojek (35/8 – 37/11), na doskoku (41-57, v útoku 7-17) a z brejků (15-22). Ve hře zády nebývale aktivní Satoranský zahájil duel vynucením ztráty soupeře, asistencí na nájezd Beala i podkošovou trefu Arizy a střídal po 7 minutách za manka 18-11. Vrátil se 10 minut do půle za 32-34, nabil na dvojku Browna, trojku Parkera, dvě neminutelná podkošová zakončení Bryanta, trefu Beala i na dunk Parkera, v obraně získal útočný faul Russella a skvělou půli s 8 asistencemi bez ztráty zazátkoval trojkou. V úvodu 3. čtvrtiny získal při hře zády faul od Russella, pomohl vynutit ztrátu Nets, Russell při obhazovačce za zády před ním ztratil další míč, Satoranský pak do nájezdu nabil Bealovi a střídal 18 minut do konce za 71-92. Vrátil se ještě na posledních 6 minut (za 90-110), jednou skóroval ze snadného nájezdu, asistoval na trojku Greena a poté přidal i svůj dunk a také další získaný faul v obraně. Končil na 7 bodech (z pole 7/3, +1), 10 asistencích na 2 ztráty a 2 doskocích za 31 minut.