Porážka z plus 17!

06.04.2018 - red
počet přečtení: 413
vytvořeno 06.04.2018, upraveno 06.04.2018

Jakoby už ani nechtěli vyhrávat – Wizards v Clevelandu vedli 7:30 do konce 87-104, aby se do hry vrátil lídr hostů Wall, který střídal Satoranského, a také domácí šéf James, který pak 4 asistencemi a 13 ze svých 33 bodů vyrval hostům vítězství (119-115, domácí tak dali za 7:30 32 bodů!). Jako rozehrávač, jejž při absenci Calderona s Hillem suploval velkou část zápasu, vzal vše tradičně na sebe a Wizards mu všechny nájezdy i otevřené střely nijak zvlášť neztěžovali. Symbolická byla situace, kdy Wall (28+14 asistencí, ale i 6 ztrát a s -12 za 38 minut nejhorší) měl v přechodové fázi Jamese za sebou a stejně ho nechal vystřelit otevřenou trojku. Hosté tu míjeli jumpy i zpod koše, ztráceli míče, dovolovali domácím útočné doskoky a 2 minuty do konce už to bylo 110-110. Minutu před koncem ještě Wall dával dvojku na 113-115, James ale šestkou snížil a po Wallově minele Green z šestek po útočném doskoku už otáčel na 116-115. Po další minuté střele Walla James přidal další šestku a v posledním útoku Wizards Wall poslal z nájezdu přihrávku do ruky soupeři. Jeho tým tak zahodil zápas, v němž v 1. čtvrtině po trojkách Cavs nabral 10bodovou díru, již vymazal až trojkami v úvodu třetí části. Body a asistencemi Walla tu šel i dopředu, od stavu 76-82 (15 minut do konce) i se Satoranským (nahradil Beala) po boku Walla (ten šel dolů na startu 4. čtvrtiny). Po nájezdu z trojky okamžitě po pasu Gortata tu Čech skóroval, pak zblokoval Korvera, asistoval Scottovi na dunk i trojku, po jeho útočném doskoku dal Scott další trojku, Satoranský přidal trojku a asistoval na trojku Beala na 87-104. Pak už ale musel střídat. V 1. čtvrtině šel do hry po 9 minutách na křídlo za Portera (za 24-18) a v úvodu 2. čtvrtiny odehrál do vystřídání (za 45-32) ještě 5 minut s 1 asistencí. V zápase za 16 minut stihl 5 bodů (z pole 4/2, +3), 4 asistence na 1 ztrátu, 2 doskoky a 1 blok. Vedle Walla tým táhli Beal (19+9 doskoků, 8 asistencí), Porter (18), Morris (15), Scott (12) a Gortat (10). U Cavs (po 9 zápasech měli zpět kouče Luea) Jamese (33+14 asistencí) nejvíc doplnil Green (21). Wizards byli lepší na útočném doskoku (5-12) a měli o 17 střel víc, ale zaostali ve trojkách (13-9) i šestkách (22-12). Aktuálně se dělí s Bucks o 7. místo na Východě.