Poprvé za více než rok

11.01.2017 - red
počet přečtení: 752
vytvořeno 11.01.2017, upraveno 11.01.2017

Wizards (bez centra Mahinmiho i nemocného Satoranského) poločas nevěřili, že je hosté z Chicaga bez opor Butlera, Wadea a Mirotiče mohou ohrozit. Nechali jim trojky 10/8, útočné doskoky, sami se nedostávali k šestkám, ani bodům zpod koše (centr Gortat, který měl 10 bodů, 12 doskoků a 54. zápas s aspoň 1 útočným, většinou marně čekal pod košem na jakýkoli míč), navíc ztratili 13 míčů, aby zaostávali až 43-61. Bulls dlouho držel rozehrávač Rondo (celkem 12+6 asistencí, +4), hrající po 5 zápasech na lavičce (člen trenérského týmu mu měl říct, že kouč se ho tím snažil chránit před sebou samým). V 2. půli však Wizards zlepšenou obranou zavřeli hostům trojky už jen na 17/2 a sami se díky nim a brejkům vyhoupli do vedení 79-75 (posledních 7 zápasů dávali v průměru 10 trojek s 38procentní úspěšností, s Bulls 22/11). Bulls se však nevzdali a po trojce Valentinea (kariérní rekord 19 bodů) vedli 85-92. Když hráč hostů slavil trefu tanečkem na půlce, domácí lídr Wall, který prvních 12 minut utkání neměl střelu, aby končil na 26 bodech a 14 asistencích (nejlepší v lize s 25. utkáním v řadě s aspoň 1 ziskem), mu oznámil, že právě probudil monstrum. Nepřeháněl. Wizards nejdřív dostal zpět 2 trojkami základní power forward Morris (19 bodů), který se ale 4 minuty do konce vyfauloval. Závěr si vzal na starosti Wall, který jedním jumpem po cloně srovnal na 99-99 a po další cloně trefil 5 vteřin do konce i 1. vítězný koš za 7 let v lize (101-99), když následná trojka McDermotta narazila do obruče. Důležitým střelcem vítězů byl i 19bodový Beal (26. zápas v řadě s aspoň 1 trojkou), rozehrávač Burke zapsal 6 bodů a 1 asistenci za 13 minut (-11). Domácí před 14.361 diváky přežili i 21 ztrát a také šestkové manko (6-19), naopak dominovali v brejcích (26-11). Obrat z -18 znamená nej comeback sezony (s 8 výhrami z -10 a víc od 5.12. nejlepší v NBA) i 10. výhru v řadě doma (nej šňůra v lize a nej šňůra Wizards za 10 let). S 19-18 je tým 6. na Východě a nad 50 procent se dostal poprvé za víc než rok.