Pohoda v Denveru

09.03.2017 - red
počet přečtení: 740
vytvořeno 09.03.2017, upraveno 09.03.2017

Západní trip pro Wizards pokračoval poměrně klidným vítězstvím v Denveru (113-123), nad nímž od konce první čtvrtiny měli převahu, díky jeho velmi prostupné obraně si místy dělali, co chtěli, a při využití jeho ztrát k brejkovým výpadům získali už do půle téměř 20bodové vedení (50-67). To ve třetí čtvrtině vzrostlo až na 24 bodů, a i když pak jeden z nejpotentnějších útoků ligy i díky trojkám (celkem 13) přirazil na osm bodů, koncovku si Wall a spol. pohlídali. John Wall zařídil 30 bodů, Beal přidal 23, Porter 22 a Wizards vyhráli už 9. zápas venku z posledních 12. Velmi jim nahrála do karet i absence domácího tria ze základu - Jokiče, Gallinariho (oba nemoc) a Farieda (záda). Nuggets tak vedli Harris (26) s Chandlerem (21). Z Wizards zápas nedohrál power forward Morris, který byl vyloučen za nesportovní faul kategorie 2, když po vylétnutí do vzduchu zasáhl řádným kopem mezi nohy Plumleeho, a sudí neměli pochopení pro to, že by šlo o náhodu. Satoranský při svém hlavním vstupu za necelých 5 minut (z pole 2/1, -4, 1 zisk) druhé čtvrtiny trefil trojku z rohu a poté neproměnil nájezd zprava přes obranu. Těžkou šichtu měl v defenzivě, kde se přes něj například Mudiay na sílu natlačil po zadní lajně až k úspěšnému zakončení. Wizards aktuálně s bilancí 39-24 zaostávají na 3. místě na Východě o 2 výhry za Bostonem (41-24), který v noci senzačně zvítězil v aréně Warriors, a o 3 za vedoucím Clevelandem (42-20).