Pod vedením Krejčího

19.07.2019 - red
počet přečtení: 276
vytvořeno 19.07.2019, upraveno 19.07.2019

Reprezentační "dvacítka" ve čtvrtfinálovém duelu B-divizního ME udolala po těžkém a nervózním boji Island 77-67 a má dva zápasy na jedno vítězství potřebné k postupu do divize A. Lídrem týmu byl tentokrát enormně aktivní Vít Krejčí s 21 body, 11 doskoky, 4 asistencemi (na 5 ztrát), 2 zisky a 2 bloky za 37 minut, během nichž se dělil o rozehru s téměř totožný čas hrajícím Markem Welschem (10+6 asistencí, 4 doskoky, 4 zisky). Zídek přihodil 16 bodů včetně tří trojek, které jinak týmu opět příliš nepadaly (32/7, Island 27/6), Slavík přisadil 11 bodů s 6 doskoky a Štafl 10 bodů. Zápas měl pro český tým už typický scénář s nevýrazným 1. poločasem (34-34), kde nedokázal výrazněji zužitkovat výškovou výhodu (Češi byli v průměru o 2 čísla vyšší), navíc během 2. čtvrtiny přenechal soupeři kompletně i převahu na útočném doskoku (9-2 po 1. čtvrtině, 0-7 ve druhé). Tým navíc míjel šestky, celkem v utkání 10 z 24, do půle se naopak velmi mírnil ve ztrátách (celkem v utkání 15, stejně jako soupeř). Lepší obranou na Islanďany zatlačil znovu od 3. čtvrtiny, kdy v útoku začal rozvracet val protivníka hrou zády dvoumetrový guard Krejčí. Lvi si po 4 minutách vybudovali klíčové 11bodové vedení, a i když po jejich chybách Island snížil na 52-50, Slavík jim 5 body vrátil jistotu a ve 4. části Islanďané většinou jen marně dobývali desetibodové české vedení. Až 90 sekund do konce se dostali na pět, ale Krejčí pak zvládl těžký nájezd na levou ruku a zbytek utkání už tým došestkoval. Největší rozdíl udělaly v utkání osmi více vytížených lvů proti 7 Islanďanům body české lavičky (18-7).