Po derby Španělky

10.08.2016 - red
počet přečtení: 863
vytvořeno 10.08.2016, upraveno 10.08.2016

Útok na čtvrtou euromedaili v řadě zahájily úspěšně české kadetky, které v osmifinále ME splnily roli favoritek výhrou 65-47 (Kopecká 14+13 doskoků, Ondroušková 13, Jindrová 11, Dudáčková 10+8 doskoků) nad Slovenskem, jež ve druhé půli zavřely na pouhých 19 bodů. Soupeře deklasovaly na doskoku 52-30 (21 v útoku) a v produkci zpod koše (32-16). Stejně jako protivníka je však hodně brzdily ztráty (25-23). Za úvodního trháku 15-7 se při brejcích i slušné hře do koše zdálo, že zápas bude snadnou záležitostí. Slovenky pak ale získávaly fauly z nájezdů, trefovaly i hodně šťastné střely a stažením obrany do vymezeného území nenechávaly lvice snadno skórovat. Ty tak už do půle (36-28) koš dobíjely ztuha, házely hned 15 šestek a musely si hodně pomáhat útočným doskokem. Ani vedení 53-37 ve třetí čtvrtině ještě nedalo týmu definitivu, neboť Slovenky stáhly manko na 10, nicméně Češky se stále mohly spolehnout na málo propustnou defenzivu, která za celý zápas povolila jen 31 bodů z pole a pouhé 4 body ve 4. čtvrtině. „Můžeme si oddechnout. Zvládli jsme utkání o všechno a to je hlavní. Naplno se projevila tíha okamžiku. Zatímco Slovenky mohly pouze získat, na nás bylo potvrdit roli favorita. To se dlouho nedařilo hlavně proto, že jsme bojovali sami se sebou. Ve druhé půlce už holky přidaly a opět díky zlepšené obraně začal rozdíl narůstat,“ podotkl asistent David Zdeněk, na jehož tým v pátečním čtvrtfinále čeká Španělsko (16:30). To v osmifinále skolilo o jediný bod Rusky, přičemž v posledních 12 vteřinách minulo neuvěřitelných 8 šestek!