Peterka opět zářil

12.08.2017 - red
počet přečtení: 690
vytvořeno 12.08.2017, upraveno 12.08.2017

Druhý přípravný zápas v řadě byl top skórerem reprezentace Martin Peterka, který v Tbilisi proti nabitým domácím Gruzíncům zařídil 19 bodů (trojky 4/3) a 8 doskoků, točil nejdelší minuty (31:31), byl +8 (nejlepší) a téměř celou 1. půli držel na uzdě základního pivota Golden State Pachuliu, který fanouškům do arény dovezl i trofej pro vítěze NBA. Nakonec stihl 14 bodů, 11 doskoků i 8 asistencí a přispěl k výhře domácích 87-76. O tu se nejvíc zasloužil Šengelia (22), 11 bodů za 29 minut přidal ex-nymburský playmaker Dixon. „Bylo to zase fyzicky náročné, jako vždy proti Gruzii. My máme poměrně malý tým a naopak Gruzie může postavit pětku, ve které jsou tři hráči vyšší než náš nejvyšší pivot, a můžou spolu hrát,“ podotkl forward Vojtěch Hruban. Jeho tým (bez indisponovaného Welsche) díky trojkám (celkem 26/8) zprvu vedl, ale zvýšený tlak domácí obrany, kde se na Satoranském střídali tři různí obránci, znamenal obrat. Lvi se snažili v obraně o zdvojování i prokládání zónou, ale jejich perimetrové ztráty z úvodu 2. půle vedly už k dvojcifernému manku. To pak Češi snížili maximálně na 8 bodů. V utkání s pouze 7člennou rotací domácích zaostali na doskoku (44-34) a při podobném počtu faulů i v počtu trestných hodů (29/23 – 13/11). Peterku doplnili Bohačík (15), Hruban (13) a Satoranský (12+10 asistencí/8 ztrát, 7F+). „Byl to zápas o obranných rotacích a o zvládání podkošové převahy Gruzie. Chvílemi to šlo, chvílemi to bylo horší a soupeř to dokázal využít. Dostali jsme hodně bodů zevnitř a okolo „bedny“, ale to se dalo čekat (body zpod koše 40-34, z druhých šancí 19-11). Obranné rotace si musíme vyzkoušet. Většina týmů na ME má vysoké pivoty a my takový typ, který by je bránil, nemáme. To bude asi naše hra, nějak to lepit a zkusit vše oběhat. Nejde to ale pořád a není to ideální. Chyb v tom bylo dost a doufám, že se nám nějaké povede v odvetě odstranit,“ dodal Hruban.