Pardubická senzace!

10.01.2017 - red
počet přečtení: 600
vytvořeno 10.01.2017, upraveno 10.01.2017

Pardubická Beksa udělala před 2651 diváky další krok na cestě k novým výšinám – na domácí půdě skvělou druhou půlí (51-32) deklasovala sdílený třetí tým francouzské ligy Pau-Orthez (92-77) a ve 4. kole získala první úspěch ve druhé fázi FIBA Europe Cupu. Na něj zadělala už solidní první půlí (41-45, Burnett 13, Wall 11, Škranc 8), v níž skvěle trojkovala (15/7) a také udržela na uzdě soupeřovu ničivou podkošovou sílu, ale 13 ztrátami, z nichž mělo Pau 9 zisků, mu zároveň nabila na spoustu laciných bodů. Soupeře se už ve 2. čtvrtině snažila zbrzdit i narychlo secvičenou zónou (tou uspěla nad Pau Kluž), již obvykle nepoužívá, ovšem zpět ji srazily dvě šňůry hostů (0-9 a 0-8) na konci prvních dvou čtvrtin. Zápas se začal lámat v posledních dvou minutách 3. čtvrtiny, kdy se rozjel dlouho tichý rozehrávač Autrey, a tým se dvěma tříbodovými akcemi odrazil do vedení 63-55. A když Pau ještě třemi trojkami v úvodu 4. části zkoušelo nápor zastavit, začal pro změnu svými třemi trojkami ze tří pokusů přikládat pod kotel Pandula, který ve druhém zápase v soutěži zapsal 11 důležitých bodů (vše za posledních 6:21). Sedmý nejbohatší klub francouzské ligy (rozpočet v přepočtu 140 milionů korun, z toho na platy 42 milionů) už pak neměl při řadě míjených trojek šanci na obrat. Beksu, jež za posledních 12 minut vysázela 37 bodů, nejvíc sytili Wall (21+6 doskoků, trojky 8/5), Burnett (20+6 doskoků a 4 zisky), nečekanými 13 body i 20letý křídelník Škranc a jedenácti Pandula a Autrey (6 asistencí). Domácí ve skvělé 2. půli (s 29 body lavičky) ztratili už jen 4 míče, soupeři dali pouze 2 šestky (celkově TH 21/15 – 11/10), navíc ho přestříleli z trojek (celkově 29/13 – 33/9) a také přeskákali (41-35).