Padly po boji

12.08.2016 - red
počet přečtení: 166
vytvořeno 12.08.2016, upraveno 12.08.2016

Po ukrutně náročné čtvrtfinálové bitvě na ME je jasno – české kadetky si čtvrtou euromedaili v řadě na krk nepověsí. Španělské soupeřky nebyly zásadně lepší, ale po většinu zápasu vedly a hlavně dominovaly v produkci zpod koše (46-14) a při jen těsně lepší bilanci útočných doskoků (19-17) dosáhly dvojnásobného počtu bodů z druhých šancí (14-7). Na konci tak byl jejich triumf 63-51. Češky žily v naději po více než 33 minut, ve druhé půli zejména díky několika trojkám, pak ale trojka soupeřek zvýšila manko na 48-43 a tento minináskok vydržel Španělkám až do konce. Pro lvice mělo kritickou váhu několik ztrát z výhozů, jež vítězky potrestaly řadou košů. V poslední čtvrtině pak Češky málo atakovaly útočný doskok (2 ve 4. čtvrtině proti 7 soupeře) a za celý zápas si připsaly jen 2 body z brejků. Číselně nejvýraznější byly Kopecká (10+13 doskoků) a Ondroušková (12+6 doskoků).