Padli v prodloužení

18.01.2017 - red
počet přečtení: 616
vytvořeno 19.01.2017, upraveno 19.01.2017

Beksa (1-4) v 5. kole 2. fáze FIBA Europe Cupu nedokázala těžit ze skvělého startu a nakonec padla doma s Fehervárem (4-1) v prodloužení 89-97, což jí zavřelo dveře do play-off. V sedmi hrající lídr maďarské ligy se naopak přiblížil k postupu, na nějž stále myslí i Pau (3-2), jež doma sestřelilo Kluž (2-3) 103-83. Pardubičtí před 2531 diváky hodně kopírovali průběh utkání z kurtu soupeře, když po 4 trojkách, skvělé střelbě Walla a několika brejcích vyskočili do trháku 21-7. Hosté se však po 6 minutách vzpamatovali, zastavili své chyby i protiútoky a podkošovou hru domácích a po 14 minutách se probili na 28-27. Jenže Beksa z trojek vystavěla nový únik (38-27), aby pak nezvládla kritický závěr poločasu, když nevyužila 10 minutých šestek hostů v řadě k dalšímu navýšení náskoku. Po dobrých momentech na rozehře zaskakujícího Kotase ještě vedla 56-46, ale pak se její útok zcela zasekl, tým začal ztrácet, chyběly brejky z dobré obrany, soupeře naopak Beksa pouštěla bez použití faulů až k zakočením zpod koše, kde hostům nechávala i stále víc útočných doskoků. Z rozehry dobře řízený Fehervár otočil na 60-61 a postupně vedl až 70-78. Domácí ve 4. části držel pouze Burnett (16 z 22 bodů týmu), který 2 trojkami otočil na 81-80 a 9 vteřin do konce 4. periody srovnal z šestek na 83-83. Hosté závěrečný útok nevyužili, ale v prodloužení, kdy už Bekse chyběl vyfaulovaný Nečas, duel dotáhli k vítězství, a to zejména díky aktivitě pod košem. Odtud v utkání vytěžili 46 bodů, hodně díky 19 útočným doskokům. Nakonec přežili i trestnou bilanci 32/15. Z trojek solidně pálící Beksu (25/10) srazilo 18 ztrát. Střelecky ji drželi Burnett (22+9 doskoků), Wall (20, z toho 17 s trojkami 4/4 do půle, po níž už nedostal jediný pokus za 3), Švrdlík (13), Pandula (12, z toho 9 do půle) a Autrey (9+7 asistencí a 7 doskoků).