Padli 0,9 před koncem

20.12.2016 - red
počet přečtení: 651
vytvořeno 20.12.2016, upraveno 20.12.2016

Další vyrovnanou koncovku, tentokrát v Indianě, už Wizards (stále bez centra Mahinmiho) nezvládli. Po výborném startu vedeném Bealem (1-12 a později ještě 25-34) se útočně doskakující soupeř probil k vyrovnání skore a ve druhé půli už i převzal vedení. To v závěru 3. čtvrtky (se Satoranským ve hře) navýšil až a 88-79, když českého obránce nemilosrdně útok za útokem ničil 1 na 1 díky své rychlosti o 13 čísel menší Teague, autor celkem 23 bodů a 10 asistencí. Satoranský ale také pomohl ke koši z útočného doskoku, poté rozběhl úspěšný brejk, ovšem rovněž mu byly na začátku driblingu odpískány absurdní kroky, které by těžko byly odpískány jakémukoli zavedenému hráči. Satoranský zůstal na hřišti i v úvodu 4. části, kdy už jako rozehrávač byl u vyrovnání na 88-88. Pak jej ale pod košem vymíchal znovu Teague a po air ballu z trojky byl střídán. Odehrál tak 7 minut s 2 doskoky, 1 ziskem a +2 body, další rozehrávač Burke odehrál 6 minut s 3 body a -5. Pacers šli do koncovky s vedením 105-98, ale Beal 7 body v řadě srovnal. 0,9 vteřiny do konce však Thaddeus Young z těžkého tísněného nájezdu urval výhru (107-105) pro Indianu, když hosté nedovolili hrát lídrovi týmu Georgeovi. Pro Wizards (12-15, 11. na Východě, osmí Pacers 15-14) znamenal výsledek už 19. inkasovanou stovku. Jejich šiky vedli Beal (22), Gortat (21+13 doskoků), Wall (19+10 doskoků) a Porter (17). Domácí vedle Teaguea sytili i George (27) a Turner (20).