Osudná třetí čtvrtina

08.02.2017 - red
počet přečtení: 526
vytvořeno 08.02.2017, upraveno 08.02.2017

Anthony Meier se dostával do snadného zakončení zpod koše. Minul však a po dopadu na nohu soupeře navíc zůstal ležet na palubovce, aby vzápětí musel s nejspíš zraněným kotníkem odstoupit ze hry. Ten moment z nejtemnější čtvrtiny sezony nemohl první zápas předkola play-off Ligy mistrů pro Nymburk lépe vystihnout. Poločas se v Sassari bez větších problémů držel v utkání, většinou i ve vedení. Křídelník Hruban dokonce 1. čtvrtinu zavřel „buzzer beatrem“ z vlastní poloviny na 20-23. Jenže poslední minuta 2. čtvrtky jako by už byla předzvěstí pozdější zkázy. Nejdřív snížil trojkou na 39-41 Bell a těsně před poločasem se klikařsky o desku trefil zpoza oblouku i Stipčevič. To domácí nakoplo a do druhé půle vstoupili s intenzitou, na jakou český mistr nebyl připraven. Téměř neztrácející hráči (do půle 2 ztráty a na konci 6) 4. celku italské ligy hnáni dopředu probuzenou halou najednou trefovali vše a odevšad, do obrany dávali 120 procent a v 29. minutě už vedli 69-48. Nakonec zvítězili vysoko 94-72, a nestane-li se v domácí odvetě zázrak vyššího řádu, udělá 3. čtvrtina z ostrova Sardinie, ztracená 29-13, kříž nad dosud výtečným evropským tažením Nymburka letošní sezonou. Vyhlídky hostů ponížilo i to, že se do zápasu až na pár roztrhaných momentů nikdy nedostal jejich nejlepší hráč Sant-Roos, ač nakonec dal 15 bodů. 14 přidal Allen (15/5 z pole), 13 s 9 doskoky Simpson a 12 Welsch. Nakonec to však nebyl útok, nýbrž obrana, co Nymburku srazilo vaz. Týmu v řadě případů scházely výpomoci, nedokázal narušovat útok soupeře včasnými fauly, které naopak mnohdy přicházely až při zakončení domácích, a z 19 faulů hostů tak Sassari vytěžilo trestnou bilanci 17/13. Středočeši při 15 faulech domácích házeli jen 6 šestek. A domácí bilance dvojek (38/21) i trojek (26/13) se postarala o zbytek. Nymburku tak nepomohl ani vyhraný doskok a o 11 větší počet střel z pole.