Osmý v řadě pro USK

03.05.2018 - red
počet přečtení: 540
vytvořeno 03.05.2018, upraveno 03.05.2018

Pražský USK zvítězil ve druhém i třetím utkání finále s KP Brno a slaví tak osmý ligový titul v řadě, když posledních pět let jej na domácí scéně nikdo neporazil. KP Brno dokázalo ve druhém duelu doma vyhrát první čtvrtinu (15-14), pak ale favorit navázal šňůru 15 ku 2 a díky brejkům a produkci zpod koše navýšil vedení až na 29 bodů. USK při výhře 62-89 střelecky vedly Režan (19), Hanušová (15) a Kateřina Elhotová (14). Za domácí kontrovaly Šujanová (15), Andělová a Beránková (po 13). Ve třetím zápase Pražanky doma zvítězily 80-50, když zápas otevřely šňůrou 15-0. Nejlepší střelkyní USK byla Zahui (24), 12 body ji doprovodila Režan a jedenácti Hanušová. Na devět bodů, devět asistencí a čtyři zisky se dostala MVP finálové série Marta Xargay. Brňanky vedla s 15 body Šujanová, jedenáct přidala Burgrová a devět Ursu. Letošní bronz získal Nymburk, který uspěl i ve třetím utkání s Hradcem Králové, když doma zvítězil 96-81. Rozhodl ve středních dvou čtvrtinách, které ovládl v součtu 56-37. Top skórerkou vítězek byla s 31 body Krystal Vaughn, která se stala nejlepší zahraniční střelkyní v dějinách ligy. 23 bodů jako druhá střelkyně domácích zajistila Wells. Za Hradec (i potřetí bez Březinové) byly nejlepší Ovsíková (21), Effangová (17) a Rosenbaumová (15). Vítězky kralovaly ve dvojkách (35-22) i na útočném doskoku (23-11).