Opět u bodu zlomu

08.12.2017 - red
počet přečtení: 521
vytvořeno 08.12.2017, upraveno 08.12.2017

Na ramenou autora 34 bodů Bradleyho Beala (22 do půle, jediná trojka) se Wizards dovezli k vítězství 99-109 na palubovce oslabeného Phoenixu (bez skórera Devina Bookra), v 7. zápase v řadě bez Walla si polepšili na 4-3 a na Východě jsou se 14-11 šestí o chlup za 4. pozicí. Beala doprovodil 21 body bývalý Sun Morris a 39 body opět výkonná lavička (každý náhradník nejméně +7), když tucet dal Oubre a 10 centr Mahinmi, který před vyfaulováním dostával v rozhodující 4. čtvrtině přednost před Gortatem. Wizards v 1. čtvrtině ztráceli o 12, ale brzy manko stáhli. Satoranský přišel za stavu 26-24, dvakrát asistoval a odcházel po víc než 7 minutách za dvoubodového vedení 6 minut do konce půle, aby pak několik minut opět rozehrával Beal. Ve druhé půlce byli hosté o kousek vpředu a Satoranský přišel opět dohrát posledních 15 minut. Většinou naháněl i slušně stíhal hbitého a jen 178 vysokého Ulise, byl také u několika brejků, ale v zakončení se mu nevedlo. Střelu z těžkého nájezdu mu zblokoval Ukrajinec Len, po chaotické situaci v časovém presu trefil z rohu trojku do desky, neproměnil ani levačkou sám zpod koše z protiútoku a v dalším brejku donášku přes obránce z eurostepu, již však zazátkoval z útočného doskoku s faulem dobíhající Mahinmi. Čech minul i obě své šestky a prosadil se až z nyní svého tradičního nájezdu se zakončením přes obránce na čistý koš. Jeho tým ve 4. čtvrtině dokázal díky přebírání a výpomocem dobře bránit, Suns postupně docházely trojky a Satoranský pak rozjel i několik úspěšných postupných útoků. Zapsal 2 body (z pole 5/1, +9), 5 asistencí (opět bez ztráty) a 1 doskok za 22 minut. Rozhodný únik Wizards byl z 96-98 na 96-107. Z kompletně dvojciferného základu Suns byl nejlepší 23bodový Warren.