Opět bez zájmu

28.12.2017 - red
počet přečtení: 510
vytvořeno 28.12.2017, upraveno 28.12.2017

Wizards (19-16, pátí na Východě) zmačkali a zahodili do odpadkového koše vítězství v Bostonu nad lídrem Východní konference. Jejich neochota vyhecovat se k alespoň minimálnímu úsilí v Atlantě jim přinesla další ostudu, tentokrát porážku od nejhoršího týmu NBA (113-99), o níž číselně rozhodla 4. čtvrtina (35-23), v níž hostům nepomohlo ani snížení sestavy. Ve výkonu byl jediný rozdíl v energii, odhodlání a úsilí, kde Hawks předčili soupeře o světelné míle. Nejvíc to bylo patrné v lovu volných míčů a útočných doskoků (16-9). Hlavními popravčími favorita se stali exkluzivně Evropané: Schröder (21), Ilyasova (20) a Belinelli (19). Hawks do poločasu získávali proti základu Wizards body ze spousty snadných seběhů pro příhru pod koš, ve 2. půli pak těžili ze spousty útočných doskoků a také z už většího množství ztrát Wizards. Těm do poločasu ještě padala střelba, většinou odbývaná ze střední a dlouhé vzdálenosti. Podkošoví hráči byli neškodní, a když při zamrzlé palbě ve druhé půli chyběla snaha o útočný doskok, otevřela se Atlantě cesta k vítězství dokořán. Nepotřebovala ani body z brejků, protože dominovala zpod koše (50-34). Wizards drželi Beal (20), Morris (18), Porter (15) Meeks (14) a Wall (10+11 asistencí), třetí rozehrávač Frazier nenastoupil. Satoranský poprvé přišel po 10,5 minutách, po ztrátě v nájezdu a minuté dlouhé dvojce se chytil útočným doskokem, jumpem za clonou i asistencí na trojku Oubreho a za jeho 6,5 minuty se vedení navýšilo o 4. Podruhé přišel 14 minut do konce za remízy a to už především hasil brejkové výpady Hawks po ztrátách kolegů. Odcházel po 4 minutách za -6, aby pak ještě dohrával rozhodnutý závěr. Za 12 minut stihl 2 body (z pole 2/1, +2), 4 asistence na 1 ztrátu a 3 doskoky.