Obrana FCB v troskách

11.12.2015 - red
počet přečtení: 841
vytvořeno 11.12.2015, upraveno 11.12.2015

Na sestupné křivce se nachází aktuální defenzivní forma Barcelony (6-3), která v 9. kole Euroligy podruhé v řadě inkasovala přes 90 bodů, a to dokonce doma od Žalgirisu (5-4), jenž tak o míle překonal svůj ofenzivní průměr (69). Získal už třetí výhru venku (88-92) a především po 14 porážkách v řadě a poprvé od roku 2004 skolil právě ikonický katalánský klub. O skvělý start (8-16 a později až 12-25) se proti nedůrazné a v obraně (hosté dvojky 41/27 + 17 šestek) velmi zranitelné Barce postaral rozehrávač Kalnietis. Prvních více než 8 minut u toho byl i playmaker domácích Satoranský, který po zápase doznal nedostatečnou defenzivní agresivitu týmu. A kouč Pascual se zlobil, že stejně jako na Panathinaikosu vše rozhodla jedna špatná čtvrtina. Barca tak celý zápas soupeře naháněla, ale málo si chodila pro útočné doskoky a dostávala i důležité trojky, na něž jednoduše útočící soupeř vyhazoval střelcům do volných pozic, navíc rychle a účinně přecházel do útoku. Od nových atletických posil FCB pod koš nepřicházely body ani doskoky, tým tak ve druhé čtvrtině zachraňoval dálkovými projektily a celkem 15 body rozehrávač Arroyo. Ve třetí části byl ve všech ohledech aktivní Satoranský u snížení až na 61-62. To ale bylo ze strany domácích vše. S už neskórujícím Arroyem pak týmu FCB skore ulétlo na 12 a Satoranský celek ve čtvrté čtvrtině – s 11 body centra Tomiče - v kulise 4240 diváků dovedl nejblíž na rozdíl 4 bodů. Mnohdy až ve třech útočně doskakující Žalgiris měl 5 dvojciferných mužů, kteří proměňovali i těžké střely. Za Barcu, těžící především ze šestek (27/22) a dvojek (49/27), 28 bodů zapsal Tomič, který dvojkami 11/11 utvořil nový rekord soutěže. Satoranský končil na 8 bodech (z pole 9/4,+3) za 23 minut, přidal i 2 doskoky, 3 asistence (bez ztráty), 1 blok a 1F+. Nejhůř druhá Barca si to na závěr v Kubáni rozdá s Lokomotivem o 1. místo ve skupině.