O 16, přesto drama

01.08.2018 - red
počet přečtení: 374
vytvořeno 01.08.2018, upraveno 01.08.2018

Lvi U18 zaspali hned na startu nočního duelu s Nizozemci, který začínal v 21 hodin, při chybějící koncentraci i nasazení jim soupeř brzy utekl a oplatil tak na B-divizním ME Čechům krutý úvod z nedávného B-divizního duelu na ME U20. Lvi se z propadu v 1. čtvrtině už nevzpamatovali, laciné chyby vršili na obranném doskoku, v postupném útoku, v obraně a snad nejvíc při rychlém protiútoku, který v zápase při postupně klesající sebedůvěře nezakončili snad ani jednou úspěšně v situacích 2 na 1. V obraně 1 na 1 silní Nizozemci se nenechávali snadno obcházet postupně stále stereotypněji hrajícími Čechy, kteří chtěli hru strhnout individuálními akcemi, vázla spolupráce a v obraně včetně doskoku nestačili především na statného pivota Kutu (24+17 doskoků). Lvi při úvodním manku 10 bodů ještě na chvíli zastavili krvácení v závěru první čtvrtky, ale pak už jim nepomohla ani zóna, míče jim padaly z rukou a soupeř navýšil náskok až na 21 bodů (15-36), čímž efektivně ukončil zápas. Češi už v poločase (24-43) fatálně zaostávali z protiútoků (0-11), na doskoku (19-33, v útoku 5-13, body z druhých šancí 4-17) a v produkci zpod koše (10-28). Konečný výsledek zněl 58-74, když Čechy na turnaji udržel závěrečný finiš s udržením skore na 16 bodech. Rozhodnou hodnotou byl doskok (43-63, v útoku 13-22), což při shodných 22 ztrátách rezultovalo v o 12 větší počet střel Nizozemců. Lvi ve 2. půli vylepšili dílčí statistiky, přesto měli celkově manko po košem (28-40) i v bodech z druhých šancí (15-22). Jediným dvojciferným střelcem byl Böhm (12), 9 bodů stihl Samura, Krejčích všech svých 8 bodů měl už do půle. O postupu do čtvrtfinále definitivně rozhodne poslední kolo, kdy na dvě postupová místa aspirují Češi, Nizozemci a Izrael se shodnou bilancí 3-1 a rovněž stejnou bilancí 1-1 ze vzájemných zápasů, z nichž lvi (-5, Nizozemci +11, Izrael -6) vycházejí jako druzí nejlepší. V posledním kole jsou všechny tři celky favority, přičemž lvi musí zvládnout duel s domácí Makedonií. V případě postupu ze 2. místa by nejspíš narazili ve čtvrtfinále na dosud bezchybné Slovince.