Nymburk zaválel!

18.01.2017 - red
počet přečtení: 547
vytvořeno 18.01.2017, upraveno 18.01.2017

Jen co Pardubice minulý týden vyučily 3. tým Francie, šel Nymburk ve 13. kole Ligy mistrů ještě o štok výš a po jednom z výkonů sezony zrušil 76-66 i vedoucí celek francouzské ProA i skupiny A Ligy mistrů AS Monaco, disponující třetím rozpočtem Francie (po Lyonu a Štrasburku, 179 milionů korun, z toho na platy jde 61). Dosud nejlépe bránící tým ProA a druhý nejlepší v LM byl v Nymburce zpět od samého startu a po 7 výhrách v řadě zapsal teprve 2. porážku, český mistr (9-4) naopak 7. výhrou doma udržel neporazitelnost na svém kurtu. Ve skupině po senzační domácí porážce Arisu s Frankfurtem skončí nejhůř třetí a v případě výhry v Domžale a selhání Banvitu v Aarhusu by ještě měl šanci i na 2. pozici a tím i na možný přímý postup do 2. kola play-off, kam jde 5 vítězů skupin a 3 nejlepší z druhých míst. Nymburk s Monakem po šňůře 13-2 z úvodu 2. čtvrtiny, řízené míčovým kouzelníkem Lawrencem, vyskočil dokonce do trháku 31-15, hosté se ale dokázali vrátit a v úvodu 4. části snížili až na 52-50. Domácí je však vzápětí zlomili už rozhodným náporem z trojek na 69-53. V defenzivní bitvě (zisky 12-10) vyhráli doskok (40-35) a bodově je táhli Benda (14+7 doskoků a 6 zisků, +26 za 35 minut), Allen (14), Lawrence (14+6 doskoků, 5 asistencí), Sant-Roos (13+9 doskoků) a Hruban (10). „Dobře jsme bránili a zastavili jsme jejich útočný doskok, což je proti Monaku klíčová činnost,“ narazil kouč Ronen Ginzburg na oblast, jež jeho týmu srazila vaz v prvním utkání. „Poučili jsme se z něj a agresivně atakovali koš. Chodili jsme rychle dopředu a stále na soupeře tlačili v obraně,“ doplnil rozehrávač Eugene Lawrence.