Nymburk veze výhru

29.10.2015 - red
počet přečtení: 825
vytvořeno 29.10.2015, upraveno 29.10.2015

Nebyl to zápas do zlaté pokladnice evropského basketbalu, přesto Nymburk v Celje získal první vítězství ve FIBA Europe Cupu, když složil slovinského mistra Šentjur 56-70, a to zejména díky 21 bodům rozehrávače Randlea (trojky 8/4) a 15 bodům křídla Sant-Roose (7 ztrát z 16 týmu). Hosté v omezené sestavě s pouhými 4 perimetrovými hráči (na konci už notně vysílenými, místy tak hrála i sestava se třemi dlouhými) celé utkání soupeře tlačili do střel zvenku, což se jim vyplatilo (Šentjur trojky 33/5). Domácí však při bídné střelbě po změně stran masivně posílili útočný doskok a získali tak 14 (z 20 v celém utkání) nových možností k zakončení, z nichž plných 10 přišlo v poslední čtvrtině. Šentjur ovšem míjel zhusta i zpod koše, případně přihodil i nějakou ztrátu. Nymburk, který se sám nevyhnul řadě chyb i minel zpod koše, si většinou v pravý čas uměl pomoci trojkou, což se týkalo i napínavého závěru. Hosté v posledních 5 minutách ze stavu 51-52 odskočili zejména díky trojkám De Zeeuwa, Vilhjalmssona a Randlea a závěrečnou sekvenci vyhráli 5-18. Šentjur, který zahodil i 8 ze 13 šestek, tak padl i přes 54 doskoků (Nymburk 44), když pouhých 56 bodů dosáhl při 77 pokusech z pole. Ve druhém utkání skupiny F dánští Bakken Bears doma rozstříleli irskou Hibernii 96-60.