Nový osobák v NBA!

14.03.2018 - red
počet přečtení: 514
vytvořeno 14.03.2018, upraveno 14.03.2018

Zatímco twitterové účty ihned po zápase plnily odkazy na famózní brejkovou akci Tomáše Satoranského se zadovkou Porterovi, na hlavu aktuálního lídra Beala se snášely až nenávistné útoky za další zpackanou koncovku. Shooting guard Wizards (bez Walla) v rozhodných chvílích opakovaně selhává, ale poslední střely a akce stále směřují k němu a tým i doma s Minnesotou (bez Butlera) ztratil zápas (111-116), do jehož závěru šel v těsném minusu. S bilancí 38-30 ztrácí na Východě 2 výhry na třetí Indianu. Vniveč přišel další skvělý výkon Satoranského, který ve 20. základu v řadě za 32 minut nasbíral 15 bodů (z pole 7/4, TH 6/6, +2), 8 doskoků, 7 asistencí, 3 zisky (osobní max v lize) a jedinou ztrátu a poprvé se v NBA dostal na průměr 7 bodů. Z 58 útoků mu jeho hráči dali 16 bodů (6 z 21 útoků Teague, 4 z 23 208 vysoký power forward Bjelica a 6 ze 4 Wiggins). Bodově zářili Morris (27) a Beal (19). Pivoti se celý zápas neporadili s Townsem (max sezony 37, plus 10 doskoků, trojky 3/3), který hodně roztahoval hřiště a spoluhráči měli usnadněné vniky, v rozhodné 4. čtvrtině se navíc hodně prosadili z křídla Bjelica (celkem 17) a Wiggins (16). Největší bolestí tak pro Wizards byly body zpod koše (50-64), kterých dostali počtvrté v řadě nejmíň 60. Satoranský před 17.078 diváky začal trojkou z pravých 45 stupňů, dvojkou z jumpu i 2 asistencemi a při hře zády do 188 vysokého rozehrávače Teague na něj slečna Holtkampová odmítla zapískat zřetelný faul (nikoli naposled), stejně jako poté ránu do hlavy při smeči Oubreho. Čech střídal po 8,5 minutách za 22-19. Vrátil se po sekvenci se Sessionsem (v utkání 9+2 asistence, -7 za 16 minut) 7:30 do půle za 38-39, skóroval z dopichu, z podběhu přes Bjelicu, od nějž pak získal pod košem faul s 2 šestkami, rozseslal i umné asistence a nezaviněně ramenem kontaktoval bradu Townse. Po půli 59-53 začal 3. čtvrtku asistencí a ziskem a 2 šestkami po získaném faulu při brejkovém zakončení a střídal po 8,5 minutách za 80-78. Druhá vlna získala vedení 95-85, ale Bjelica jej skoro sám vygumoval a po šňůře hostů 6-23 na 101-108 ještě Satoranský akcí zápasu i 2 šestkami pomohl snížit na 108-111, aby Beal nedal šestku a v útoku na vyrovnání lacině ztratil.