Nevyužitá šance

18.12.2017 - red
počet přečtení: 571
vytvořeno 18.12.2017, upraveno 18.12.2017

Wizards (16-14) nemohli před domácím duelem s Clevelandem žádat víc. Soupeř hrál i den předtím, navíc mu vedle Thomase, Rosea a Schumperta chyběl i Wade. Ovšem při opět slabé obraně a vypouštění rotací k volným trojkařům (bilance 34/14, domácí 33/12) v podání základu domácích stačilo Cavs trefovat volné trojky a spolehnout se na většinového rozehrávače Jamese (20+15 asistencí a 12 doskoků, 4. triple v 5 zápasech) a jeho 25bodového pobočníka Lovea, kteří vicemistra dovedli k výhře 99-106 (18. výhra z 19 zápasů). Domácí se sice před vyprodanou arénou (20.356) místy snažili létat rychle dopředu, aby využili únavy hostů, a stejně nepravidelně atakovali i útočný doskok (13-4), což při nedůrazné obraně soupeři, který na rozdíl do domácích využíval mnohých mismatchů, stačilo k vyrovnanému průběhu a závěrečnému ataku Jamese a jeho klíčových zákroků v obraně i útoku. Domácím se stále teprve dostává do dřívější formy Wall (15+6 asistencí a 10 doskoků), lepší byl Beal (27, ale z pole 27/10) i opět výtečný náhradník na power forwardu Scott (19). Wizards byli bez křídla Portera, jejž v základu zastoupil Oubre. Po jeho rychlých 2 faulech se však již po 4 minutách dostal do hry Satoranský, který většinu zápasu (i když operoval na rozehře) nebyl příliš aktivní a nechával většinu operací s míčem na Bealovi. Wizards tak ale příliš driblovali v jednom hráči, málo rozhýbávali obranu a to hostům vyhovovalo. Satoranského v první sekvenci bránil James, který mu nechával v rohu solidní volnost, Jamese pak měl většinou nečekaně na starosti Beal, přičemž lídrovi hostů se často nedařilo jej v dolním postavení překonat. Satoranský napoprvé hrál 13,5 minuty a v závěru půle ještě přišel ulevit Bealovi, už do půle tak natočil 16 minut. Ve 2. půli stihl svou jedinou trefu přes Osmana zpod koše a za 25 minut končil na 2 bodech (z pole 4/1, s -15 nejhorší) a 3 doskocích za 25 minut. Další rozehrávač Frazier nebyl využit.