Nepřemožitelní!

13.03.2017 - red
počet přečtení: 616
vytvořeno 13.03.2017, upraveno 13.03.2017

V pravidlech NBA figuruje 17 situací, kdy mohou sudí v závěru prodloužení použít video k jejich přezkumu. Je proto neuvěřitelné, že výšlap do autu hráče s míčem mezi nimi není. Právě tahle kuriozita však klikařům z Wizards zachránila při západním tripu 4. výhru ze 4 zápasů (v 5 dnech). Za stavu 124-123 pro domácí Portland v řevu natřískaného Moda Center Beal z nájezdu musel vyhodit do rohu, kde čekal Morris, který po naznačení střely postoupil ke koši a 4 desetiny vteřiny před koncem nastavení rozhodl o vítězství hostů. Záznam ovšem ukázal, že při uvolnění v rohu stál na postranní čáře. Problém? Nikoli! Sudí to totiž nepostřehli a zpětně už to podle pravidel nesměli prověřit – k velké zlosti Blazers. To Wizards, kteří podle kouče poslední zápasy hrají, jako by začínaly až o hodinu později, už těžko mohou dokázat víc. V Portlandu ztráceli po další defenzivně bídné 1. půli (Blazers ji uzavřeli šňůrou 14-0 na 70-49) až 21 bodů. Jenže ve 3. čtvrtině (21-33) si zejména Beal otevřel trojkovou střelnici a do 4. periody šli Wizards už jen s 9bodovým mankem. A v jejím úvodu s šestiminutovkou Satoranského (+5) se dostali až na bod. Základ pak ještě nabral ztrátu 9 bodů, ale trojky Walla s Bealem otočily na 106-108. Za stavu 106-112 ale Blazers spasil 4bodový útok a Nurkič z šestek poslal zápas do prodloužení, když Wall minul otevřenou dvojku na výhru. V závěru nastavení Beal po získaném faulu na trojce proměnil jen 2 TH na 124-123, aby Wall v obraně zblokoval Lillarda a pak už přišla zlatá střela Morrise. Wizards byli o 7 bodů lepší z šestek, čímž částečně dorovnali manko v trojkách (16-12). Kompletně dvojciferný základ (Wall 39+9 asistencí, TH 12/10, Beal 26, Porter 18+10 doskoků, Gortat 15+15 doskoků, Morris 13+11 doskoků) doplnil 11 body i Bogdanovič. Domácí celek drželi především guardi McCollum (34) a Lillard (33). Wizards, kteří vyhráli druhý prodloužený zápas venku ve dvou dnech, s bilancí 41-24 ztrácejí na Východě už jen 2 výhry na Cavs a s 25-8 jsou od začátku roku nejlepší z celé ligy.