Nejhorší obrana NBA

29.10.2018 - red
počet přečtení: 357
vytvořeno 29.10.2018, upraveno 29.10.2018

Wizards (1-5) buď chtějí už něco naznačit kouči Brooksovi, experimentujícímu se sestavou a pozicemi, nebo jsou jejich problémy opravdu vážné. Po už páté porážce sezony na palubovce Clippers (136-104) se tým dělí o předposlední pozici na Východě, s průměrem 125 bodů má nejhorší obranu ligy a na doskoku je na 25. pozici. Stále chybí zraněný centr Howard a nepomohlo ani to, že nejdelší pětizápasový trip přišel hned na začátku sezony, kdy ještě celek není ideálně rozehraný. V LA při opět bídné obraně a oproti soupeři standardně horším doskoku se Washington nechal zasypat hromadami trojek (29/16 – 27/5), spoustou bodů zpod koše (68-54) i z brejků (27), měl dvakrát méně asistencí, z pole střílel jen za 40 procent a lepší byl jen z šestek (28/23). Domácí měli dokonce 9 dvojciferných střelců na čele s Tobiasem Harrisem (22+11 doskoků). Z Evropanů se prosadili Marjanovič (13+9 doskoků) a Gallinari (11), nezapadli ani bývalí Wizardi Scott (11) a Gortat (4+8 doskoků), který se stal už 15. doskakovačem dějin NBA (6153). Za hosty, kteří venku s Clippers padli pojedenácté v řadě, dal Beal 20, Wall 18 (vše v první půli), Green 12 a Mahinmi 11. Jen 14 minut odehrál nemocný Morris a vůbec nenastoupil Smith, tým tak byl prakticky bez tří svých dlouhých. Tomáš Satoranský poprvé naskočil až na startu 2. čtvrtiny a byl u většiny propadu z 21-18 na 35-20, než právě on zpod koše snížil, aby se domácí posunuli až na 42-24, kdy Čech po 3,5 minutách mířil zpět na lavičku. Jeho tým se dostal ještě na 7, ale v půli hořel 69-54 (trojky 18/9 – 10/1). Ve 3. čtvrtině ještě Beal přitáhl hosty na 81-71, jenže domácí kontrovali rozhodnou šňůrou 16-0 na 97-71 se třemi trojkami Beverleyho a jednou Gallinariho. Satoranský se vrátil dohrát posledních 13 minut (za 97-75), dvakrát se trefil zblízka, jednou za tři a končil na 9 bodech (nej nástřel sezony, z pole 7/4, -20), 1 doskoku a 3 asistencích bez ztráty za 16 minut.